Skocz do zawartości

Święty Graal instalacji czyli multiswitche unicable już są dostępne...


AbrahaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, trochę przesadziłem, ale tylko trochę. Właśnie pojawiły się w handlu multiswitche "unicable"

 

firmy Johansson, modele 9740 oraz 9750, a także 9742 i 9752. Pozwalają one na podłączenie sygnału naziemnego oraz jednego (9740) lub dwóch satelit (9750) i rozprowadzenie tego sygnału na 4 (tradycyjne) do 12 (unicable np. BZZB, UHD/ESI, "Spark") "wyjść". Istnieją także modele 9742 i 9752, pozwalające na podłączenie od 8 (tradycyjnie) do 24 (unicable) "wyjść", do odpowiednio jednego (9742) i dwóch (9752) satelit. Filtry LTE wbudowane.

 

Jedyne co jest niezbyt miłe, to ceny, odpowiednio około:

1100 zł za 9740

1500 zł za 9750

2100 zł za 9742

3000 zł za 9752

 

linki do stron producenta:

http://www.unitrongroup.com/en/products/CAT/MUL/MOLM/9740.html

http://www.unitrongroup.com/en/products/CAT/MUL/MOLM/9750.html

http://www.unitrongroup.com/en/products/CAT/MUL/MOLM/9742.html

http://www.unitrongroup.com/en/products/CAT/MUL/MOLM/9752.html

 

jest także Multiswitch model Megasat SCR 5/8, jak sama nazwa wskazuje

pozwala podłączyć 1 satelite + radio/tv naziemna do 8 "wyjść" unicable,

w porównaniu do poprzednich kosztuje "tylko" około 700 zł.

 

Celowo w opisie stosuję "wyjść" a nie odbiorników, gdyż jeden odbiornik może posiadać dwie głowice. I rzecz oczywista nie są to "wyjścia" tylko jedno wyjście które potem odpowiednio należy rozdzielić na urządzenia unicable.

johansson_9740.jpg.9f83fde73044635697d06d6a5e4c7b06.jpg

johansson_9742.jpg.a547f5f8da7414987de2690800e8bad2.jpg

johansson_9752.jpg.6cb334770c9d024b240443bd058e4743.jpg

unicable-Megasat-SCR-5_8.thumb.jpg.f68076e268ec04efb76dbba6674d37bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Multiswitchy unicable trochę się pojawiło... Tanie nie są, producent doskonale sobie zdaje sprawę, że będą je pewnie kupować użytkownicy modernizujący stare instalacje jednokablowe...

 

Natomiast o ile już w takich multiswitchach można wybierać jak się chce, to wciąż trzeba podłączać do nich konwertery quattro... a ja chciałbym zobaczyć taki multiswitch do którego można by podpiąć konwertery unicable i zamiast jak od quattro ciągnąć 4-ry przewody móc pociągnąć np jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiswitchy unicable trochę się pojawiło... Tanie nie są, producent doskonale sobie zdaje sprawę, że będą je pewnie kupować użytkownicy modernizujący stare instalacje jednokablowe...

 

Natomiast o ile już w takich multiswitchach można wybierać jak się chce, to wciąż trzeba podłączać do nich konwertery quattro... a ja chciałbym zobaczyć taki multiswitch do którego można by podpiąć konwertery unicable i zamiast jak od quattro ciągnąć 4-ry przewody móc pociągnąć np jeden.

 

No niestety, czegoś takiego, co byś chciał jak do tej pory nie widziałem, tylko "na wejściu" Quattro, na wyjściach unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiswitchy unicable trochę się pojawiło... Tanie nie są, producent doskonale sobie zdaje sprawę, że będą je pewnie kupować użytkownicy modernizujący stare instalacje jednokablowe...

 

Natomiast o ile już w takich multiswitchach można wybierać jak się chce, to wciąż trzeba podłączać do nich konwertery quattro... a ja chciałbym zobaczyć taki multiswitch do którego można by podpiąć konwertery unicable i zamiast jak od quattro ciągnąć 4-ry przewody móc pociągnąć np jeden.

 

No niestety, czegoś takiego, co byś chciał jak do tej pory nie widziałem, tylko "na wejściu" Quattro, na wyjściach unicable.

 

Nie tyle bym chciał, co po prostu taki konwerter by upraszczał bardzo okablowanie anteny przy 2 x LNB, nie wspominając jak ktoś chce mieć np 4xLNB, zamiast 16 kabli, tylko 4-ry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...