Skocz do zawartości

BSKA gstreamer i radio internetowe w bukiecie


Gość socket99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość socket99

Witam wszystkich z forum. Piszę, bo nie mogę sobie poradzić z pewnym problemem. Często słuchałem radia internetowego na waszym sofcie, z powodu stabilności. Kanały mam bezpośrednio w bukiecie. Po aktualizacji ok. 2 tygodnie temu system zamyśla się na dobre po przełączaniu już drugiego kanału. Radio satelitarne i TV działa ok. Linki do stacji aktywne, działają na wtyczce IPTV player. Siedzę na gałęzi TEST. Pozdrawiam


Scalono wiadomość: [time]1459317654[/time]

Po pierwsze: Dzięki za zainteresowanie tematem. Od tamtego czasu zainstalowałem ponownie system, tym razem siedzę na gałęzi STABLE.

 

Do tej pory była sielanka.

 

Po Drugie: Po DZISIEJSZEJ (30 Marca 2016) aktualizacji problem powrócił. Najprawdopodobniej winny jest pakiet multimedia-framework. Proszę o przesłanie pakietu sprzed aktualizacji, bo radio internetowe to dla mnie podstawa i główny powód używania GOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety mam ten sam problem nawet z konsoli:

 

GraterliaOS:/hdd/music/Ewa Abart - Lucky Days# gst-play-1.0 *
Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
Now playing /hdd/music/Ewa Abart - Lucky Days/01 - Ewa Abart - Lucky Days.mp3
Now playing /hdd/music/Ewa Abart - Lucky Days/02 - Ewa Abart - Jump and Fly.mp3
0:00:06.6 / 0:02:38.0

I tak stoi na 6 sekundzie 2 utworu. Nie da się ubić.

 

W drugiej konsoli:

GraterliaOS:~# ps ax|grep gst
1929 pts/0    Tl+    0:07 gst-play-1.0 01 - Ewa Abart - Lucky Days.mp3 02 - Ewa Abart - Jump and Fly.mp3 03 - Ewa Abart - Jutra Nie Ma.mp3 04 - Ewa Abart - Lungs.mp3 05 - Ewa Abart - Mist.mp3 06 - Ewa Abart - Rescue Me.mp3 07 - Ewa Abart - The Night.mp3 08 - Ewa Abart - First Snow.mp3 09 - Ewa Abart - The Other Side.mp3 10 - Ewa Abart - Treetops.mp3
GraterliaOS:~# kill -9 1929
GraterliaOS:~# ps ax|grep defunct
1929 pts/0    Zl+    0:07 [gst-play-1.0] <defunct>

Po powyższym już tylko restart. Nie mam multiframework'a.

 

[EDIT] BSKA - release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która gałąź?

U mnie na TEST:

root@GraterliaOS:/hdd/mpd/music_/2 Brothers On The 4th Floor - Dreams$ gst-play-1.0 /hdd/01\ -\ 2\ Brothers\ On\ The\ 4th\ Floor\ -\ Dreams\ \(Will\ Come\ Alive\).mp3 
Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
Now playing /hdd/01 - 2 Brothers On The 4th Floor - Dreams (Will Come Alive).mp3
0:01:36.7 / 0:04:25.0   

I tak sobie leci. Musiałem aż specjalnie zrobić ten plik MP3 bo nie mam nawet jednego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. U mnie też "radzi" sobie z tymi mp3jkami (tej od @herpoi nie sprawdzałem). Problem jest gdy wrzucisz mu kilka na raz (tak jak w moim przykładzie) i będziesz się pomiędzy nimi przełączał. Za którymś przełączeniem się w końcu zatnie.

 

Testowałem mp3, bo flac'ów gstreamer mi w ogóle nie odtwarza mimo, że mam, tak mi się wydaje, stosowne biblioteki.

 

Z poziomu enigmy jest to samo: jedna, druga, trzecia mp3jka i pingwin :D. Stąd analogia do radia internetowego. Na flac'u tylko cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę co zaobserwowałem, a Wy powiedzcie, co to może być:

 

Scenariusz I

[*]Odpalam mp3 z poziomu enigmy - OK

[*]Stopuje mp3 z poziomu enigmy - OK

[*]Opdalam mp3 z konsoli przy pomocy gst-play - NOK (zwis na 6.6s)

[*]Wracam do oglądania TV z poziomu enigmy - odwiesza się gst-play z konsoli i gra sobie dalej jakby nic się nie stało

 

Scenariusz II

[*]Opdalam 1.mp3 z poziomu enigmy - OK

[*]Wracam do TV z poziomu enigmy - OK

[*]Odpalam 2.mp3 z poziomu enigmy - OK

[*]Wracam do TV - OK

[*]Mogę tak w nieskończoność - OK

 

Scenariusz III

[*]Odpalam 1.mp3 z poziomu enigmy - OK

[*]Odpalam 2.mp3 z poziomu enigmy - NOK (pingwin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tux, a czy mógłbyś tą mp3 od @herpoi odpalić następująco:

GraterliaOS:~# gst-play-1.0 BIS1536-001-mp3_320.mp3 BIS1536-001-mp3_320.mp3 BIS1536-001-mp3_320.mp3 
Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
Now playing /root/BIS1536-001-mp3_320.mp3
Now playing /root/BIS1536-001-mp3_320.mp3
0:00:06.6 / 0:03:25.9 

U mnie, po przejściu do kolejnego z playlisty za pomocą ">" następuje zwis gst-play. Czyli efekt, jak wcześniej pisałem na innym przykładzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...