Skocz do zawartości

R-drive pytanie-problem


Gość angy22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...może nie problem ale przy wgrywaniu softu na pena przez ten program i robiąc tak jak w opisie pdf, mam trzy partycje a w środku jest roofs oczywiście wcześniej zrobiłem partycje swap i mini w ..CreateMini.. jak w opisie ale po nich śladu nie ma .Próbowałem różnie tzn zaznaczać sam roofs i partycje mini ale nie odznacza się przycisk dalej.Kurcze przecież to takie proste,na razie jadę na roofs w środku dwóch partycji tamte są unlocked niby działa ale wiem że tak nie powinno być.Może pomożecie gdzie robię żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz korzystać z obrazu poprzez R-Drive ,to partycja pod system powinna być w FAT 32, i na nia wgrywamy obraz.

Jeżeli chcemy miec 3 partycje, to pozostałe najlepiej sformatowac juz poprzez terminal na tunerze.

A pena można sobie przygotować pod winda np: prog. CreateMini ( jpg w załączniku )

po wgraniu obrazu 1 partycja jest teoretycznie w ext3,a pozostałe formatujemy sobie juz z terminala na swap i ext4 poleceniami:

mkswap -L "swap" /dev/sdx2

 

mkfs.ext4 -L "records" /dev/sdx3

cm1.JPG.34e5642e00f605844c82f37c499a4072.JPG

cm2.JPG.e05a284a59f2d912ace2262b6de85118.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość daromen21

Mam pytanie do @richtra. Czy dało by się robić obrazy z paczka sterowników wifi? Na penie nie musimy oszczędzać miejsca. A po instalacji można by było sobie usunąć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do @richtra. Czy dało by się robić obrazy z paczka sterowników wifi? Na penie nie musimy oszczędzać miejsca. A po instalacji można by było sobie usunąć.

 

nie ma sensu lądować wszystkich modułów wi-fi,po to jest graterlia-manager aby już indywidualnie do swojego wi-fi dociągnąć  stery, lub skorzystać z repozytorium i dograć co nas interesuje np: poprzez pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Chodz i mi o to ze zrobic paczke np.do uhd i  po instalacji ja usunac lub  przy instalacji mozna wybrac czy ma byc zainstalowana czy nie. Lepsze to rozwiazanie niz ciagnac kabel przez pol domu na 5 min  lub chomikowac po dyskach.  Zaoszczedzili bys my troche czasu a po za tym wszystkie dodatki laduje sie po ftp lub opkg ktore wymagaja neta.

 

Wysłane z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeszcze ,bo przecież można,zrobić obraz z 3 image np:GOS,Freebox,Hyperion.

Dodać AU skrypt do list r-r.?

Paczkę z env na 3 partycje systemowe i możliwość telepatycznego wyboru z której partycji ma startować UHD?

 

A na poważnie to  na stronie:

http://nbox.xunil.pl/index.php/Graterlia_OS_%E2%86%92_Pobierz

są chyba wszystkie aktualne sterowniki do wi-fi, jaki problem władować sobie je  na pena do rootfs lub records ,po załadowaniu obrazu z r-drive na pena? lub pobrać w formie .ipk z :

http://graterlia.xunil.pl/repository/release/sagemcom88/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po załadowaniu softu wyświetla load na esi88 mimo ze mam wtyczke front panel.W trakcie ładowania również po wyświetleniu boot i usbb1 kolejne info to tylko load ,jak to usprawnić

zmienić pena , a konkretnie to sprawdzę na esi u siebie za chwile, czy sie ładuje obraz z pena.

 

PS.

Bez problemu ładuje sie  test_SagemCom_UHD88_GOS_1GB_110516.arc na ESI z pena nawet partycja nie formatowana tylko wgrany obraz r-drive na obraz od ADB5800 przy penie 4-partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka FrontPanel jest taka sama dla ESI jak i dla UHD. Paczki instalacyjne różniły się obrazkiem, który był używany w panelu konfiguracyjnym, ale sama obsługa wyświetlacza go nie wymaga. Do rozpoznawania wersji odbiornika używany jest GOSHardwareInfo, który dane czyta z grcstype ... co zwraca na tym esi:

cat /var/grun/grcstype

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

16.05 @Tux poprawił coś w obrazach tych z 14.05 i zamienił je na stronie, oczywiście nie ma o tym wzmianki i te r-drive z 14 czasami po aktualizacji mogą wywalać halt.

Nowych  r-drive z 16.05 nie ma narazie.

Proponuje załadować te zamrozone obrazy lub poczekać na nowe r-drive lub pobrać ze strony  te w tar.gz i rozpakować pod linuxem na pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem wczoraj i nie tylko obraz ale i tar.gz z 14.05 ( ten co jest z niego r-drive) - wywalił po aktualizacji HALT na UHD jak i na BSKA , załadowanie tego ze strony z 16.05 juz nie ma HALT.

Czyli na stronie obrazy sa już OK i po aktualizacji działają OK ,ale r-drive muszę jak będzie czas zmienić na te z 16.05.

 

PS.

O widzę że  obrazy na stronie sa już z jakimiś poprawkami z 19.05 ,czyli co najmniej 2 x od 14.05 coś zmieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich obrazach z 14.05 po aktualizacji z któregoś maja wywalało HALT, ale obraz co Poprawiłeś i był z 16.05 juz aktualizacja była OK.

Czyli w/g mnie  - co Zmieniłeś pomiędzy 14.05 a 16.05 ?

Dotyczy to tylko rootfs bo nand/nor nie sprawdzałem.

 

Juz do pobrania obrazy r-drive z poprawkami z 19.05 ( te z strony - Pobierz ->Graterlia OS Image)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odnośnie ostatniego obrazu od Richtera - wszystko ładnie i pięknie ale niepraktycznie - nie da się nic zainstalować offline bo nie ma Mediascannera - więc nawet ściągając paczkę offline wifi i tak trzeba doinstalować brakujące elementy przez kabel. To samo dotyczy oryginalnego obrazu - również brak w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...