Skocz do zawartości

Czy prawdą jest...


Gość iRudy

Rekomendowane odpowiedzi

Na Sat-elicie pojawił się następujący komentarz (użytkownika "pablocool") :

 

"To chyba w ręku nie miałeś VU+ Solo 2. Zapewne nie słyszałeś o problemach na esi przy nagrywaniu z 2 głowic. Mówi Ci coś komunikat "Brak danych na transponderze. Koniec czytania PAT" i czarny ekran? I nie ma znaczenia czy soft freeboxa czy najnowsza G. UHD to śmiec. W większości przypadków na tuner A jest kasza. I nic nie zrobisz poza obejściem i ustawieniem Tuner B jako główny. Nagrywając z Tuner A masz zwalone nagrania. Znam gości co przełożyli wszystko z najstabilniejszych ESI na pamięciach Elpida i problem nie ustępuje. Ponadto żeby UHD w ogóle chodził i sien ie wieszał trzeba wgrywac uboot o zaniżonym taktowaniu bo pamięci samsung standardowo taktowane 1066MHz któe najczęśiej w nich występują na uboot 800MHz nie chca chodzic i dopiero 770MHz daje rade. Fakt że sagemcomy są szybsze od 5800S/X dlatego wszyscy się tak nimi zachwycają po przesiadce."

 

Interesuje mnie fragment o problemie ESI-88 przy nagrywaniu z 2 głowic.

Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie fragment o problemie ESI-88 przy nagrywaniu z 2 głowic.
Czy to prawda?

Nie nieprawda ja mam esi-88 od pół roku i nie ma problemu z nagrywaniem z pierwszej  czy z drugiej głowicy

Testowałem Hyperiona Openpli aktualnie Graterlia i na żadnym z tych softów nie miałem czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś garstka ESI co ma ten problem jednak jest to niewielka ilość. Gorzej z UHD. Te mają to częściej.

Jako ciekawostkę napisze ze dotarł do mnie UHD co pixelowac miał. Niestety u mnie nie chce. Także zaczynam powoli wierzyć w LTE (np. sąsiad pod nami) albo inne zakłócenia.

Wiele razy pisaniu tu o problemach których cały devel nie potrafi zrealizować choćby stanął na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś garstka ESI co ma ten problem jednak jest to niewielka ilość. Gorzej z UHD. Te mają to częściej.

Jako ciekawostkę napisze ze dotarł do mnie UHD co pixelowac miał. Niestety u mnie nie chce. Także zaczynam powoli wierzyć w LTE (np. sąsiad pod nami) albo inne zakłócenia.

Wiele razy pisaniu tu o problemach których cały devel nie potrafi zrealizować choćby stanął na głowie.

 

Dodam od siebie, że ta hipoteza staje się coraz bardziej prawdopodobna. Mam parę sztuk UHD, z czego jedna z nich wykazuje objawy problemów (czytać pixelowanie) z głowicą A. Miałem też wizytę konserwatora instalacji elektrotechnicznych w miejscu zamieszkania (to znaczy, że kręcił się po budynku i coś poprawiał), więc przy okazji poprosiłem go, bym mógł sobie pooglądać jak jest instalacja zrobiona. Wynik: użyty multiswitch NIE posiada filtrów LTE (ani nie są one zamontowane na wejściu), zaś na jednym z pięter, w metalowej szafce, obok kabli telewizyjnych stoi sobie router. Odległość routera i jego anten od kabli wynosi parę centymetrów. Podobnie z odległością tychże kabli od kabli energetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...