Skocz do zawartości

Repeater jaki ?


Elmo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam internet Netia wraz z Ich sprzętem router wifi adsl/eth NetiaSpot

Budynek 2 pietrowy

Netiaspot jest na 1 piętrze

O ile na tym 1 piętrze zasięg jest to na wyższej kondygnacji zasięg jest do d....

Nie chce ciągnąć kabla i dlatego pomyślałem o jakimś repeaterze

I pytanie jaki repeater polecacie ale musi mieć tez wyjście Lan na conajmniej 2 urządzenia (lub więcej)

 

Ewentualnie jaki sprzęt dobrać by to miało zasięg na 2 piętrach bez łączenia kablem z wymiana sprzętu od netii.

Nie mam problemu z NetiaSpotem a zasięgiem wifi od niego na 2 piętrze.

 

Sprzęt nie musi być nowy - może być używany

Cena mniej wiecej do 200zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciągnięcie kabli nie wchodzi w grę, to spróbowałbym raczej połączyć piętra przez gniazdka elektryczne (AV200 albo AV500) a na piętrze postawił drugiego AP z takim samym SSID.

Dzieki za pomysł nawet tego nie brałem pod uwage - już czytam co i jak

 

A ja mimo wszystko zmieniłbym NetiaSpot. Tak dziurawego wynalazku nie widziałem nigdzie. Nawet wynalazki TP są bezpieczniejsze.

Nie mam problemu z działaniem NetiaSpot a z zasięgiem na piętrze - ale w przyszłości pewnie pójdzie do zmiany

 

DIR615 rev. D z allegro za 30 pln + dd-wrt i masz repeater

 

Dzięki - brałem pod uwagę sam dedykowany repeater ale z dd-wrt też może być

 

 

Dziekuje wszystkim za sugestie zabieram się za szukanie i czytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) upewnij się że gniazda masz na jednej fazie. To bezwzględny warunek.

 

W teorii: Zgadzam się z Tobą w 100%. I ogólnie tak to powinno być.

 

W praktyce: W ramach domku jednorodzinnego działa to także na różnych fazach. Nie zgłębiałem tematu, ale podejrzewam, że transmisja jest wtedy radiowa w używanym przez te urządzenia paśmie do 30MHz. Stabilność i szybkość połączenia spada.

 

A jak chodzi o urządzenia, to są takie do transmisji przez sieć energetyczną z wyjściem Ethernet ale też z punktem dostępowym WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakupisz transmitery ethernetowe przez sieć energetyczną, upewnij się że gniazda masz na jednej fazie. To bezwzględny warunek.

 

Bezwzględny warunek do osiągnięcia "maksymalnej" wydajności. Ale bez gniazd na jedne fazie też będzie chodzić, tylko sporo gorzej...

Zalecana lektura w celach ogólnoszkoleniowych:

http://www.dobreprogramy.pl/FRITZ-Powerline-1000E-jeszcze-szybszy-internet-z-gniazdka-ale-z-pewnym-niedosytem,Lab,60350.html

http://www.dobreprogramy.pl/FRITZ-Powerline-500E-gdzie-WiFi-nie-moze-tam-PLC-wysle,Lab,49498.html

 

plus obowiązkowo trzeba przekopać się przez aktualne testy, by zobaczyć jak które urządzenie się spisuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...