Jump to content

Sagemcom Dsi87 cpl


Guest piotr1310

Recommended Posts

Pamiętaj, że DSI87 i UHD88 nadal mają oprogramowanie oznaczone jako testowe!

Na razie nic nie wskazuje na to aby coś się zmieniło.

Podyktowane jest to tym, że mało mamy tych odbiorników na DEVEL a cena przerobionego odbiornika jest, lekko pisząc, nieadekwatna do tego co ten odbiornik potrafi w porównaniu z innymi odbiornikami na rynku.

Link to comment
Share on other sites

Guest daromen21

Do normalnego użytkowania jest ok( fajna skorka, sharing, szybkie przełączanie kanałów, itp).  Nie działa scart, diseq, i chyba coś jeszcze.Tylko nie pamiętam co.

Suport jest ok, lecz ten model nie jest oczkiem w głowie teamu GOS.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest mary123

Witam

Nie wiedziałem w którym wątku napisac a nie chciałem zakładac nowego. Czy po ostatnich zmianach jest jeszcze światełko w tunelu że pojawi się nowe oprogramowanie do DSI87. Mam ten model u syna i już go trochę zamulił, potrzeba gruntownego czyszczenia i nie wiem czy wgrywac stare paczki i czy stare repo jeszcze chodzi czy czekac na nową paczke. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W jednym z wątków wyraźnie się wypowiedziałem.

Nie - nie będzie dalej wsparcia dla tego tunera.

 

 

Była ankieta..aż 22 osoby oddały głos na TAK.

Ponadto apele od ponad roku o tunery na devel też przechodziły bez najmniejszego echa. Nikt z nas, robiąc coś hobbystycznie, nie będzie ponosił kosztów dla garstki osób.

Może całość zabrzmiała ostro, ale nie wiem jak to inaczej napisać.

Ponadto na obecnej stronie WWW nie ma obrazów dla DSI-87. To już powinno być wyznacznikiem czy jest wsparcie, czy go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Guest mary123

Wielka szkoda. A czy jeszcze stare repozytorium chodzi czy to już też zostało wyłączone ???? Co do próśb związanych  z tym tunerem to trzeba było pisać do każdej osoby która ma takowy w opisie bo co prawda rzadko zaglądam na forum  ale nic takiego jak jakieś prośby odnośnie dsi nie widziałem.

Link to comment
Share on other sites

Od końca...

Prośby były tutaj. Dlaczego? No w sumie to nie zależy nam na tym odbiorniku. Cena samego odbiornika, przerobienie go, koszty podróży itp. to jakieś ~400zł. Przy tej cenie kompletnie nieopłacalne. Osobiście nie mam w zwyczaju pisać do każdego do kogo się da czy może ma odbiornik i przekaże go na devel (a to oznacza, że już nie wróci do niego).

Prawdopodobnie gdyby ten box kosztował wraz ze zrobieniem ~200zł to można by dyskutować o jego opłacalności i przydatności. Tu jednak nawet samo NC+ cenę trzyma ostro. Procesorów 7111 jest ograniczona ilość i ceny też niezachęcające.

 

 

Co do pierwszej części...Jest archiwum GOS. Można z niego pobrać poprzednią wersję GOS a całe repozytorium jest dostępne, i dostępne będzie. Można wgrać i używać jak dotąd. Nie zamierzam tego zamykać, kasować. Nie zamierzam też nic utrudniać. Po prostu każdy będzie mógł zawsze (póki GOS istnieje) zassać starsze GOS i korzystać. Tam też był support DSI-87 i został, ale na takim poziomie jak był. Nic już tam nie będzie poprawiane.

Link to comment
Share on other sites

@tux

Jeszcze jedno pytanko dotyczące wersji archiwalnej. Rozumiem, że obrazy które się znajdują w archiwalnej części strony mają dostęp do starego repozytorium. Czy pobrany obraz dla DSI-87 będzie wymagał aktualizacji z opkg, czy wszystkie pakiety będą w nim aktualne na dzień zamknięcia starego repo? Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że chociaż listy kanałów będą aktualizowane dla DSI87 i UHD88. Bo bez tego faktycznie tuner zaginie w sferze Enigma2.  Sam mam 2szt. DSI87 i jeden UHD88 na stanie (przerobione). W ramach pomocy mogę jeden DSI87 odstąpić do testów.

 

Oczywiście zaraz się wysypią komentarze, że ręcznie, że są programy do aktualizacji, itp. OK ale ....

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...