Skocz do zawartości

Jaki router jako klient AP


kieliszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie tak dawno zepsuł mi się stary Planet WAP-1963 który służył jako klient AP. Z uwagi na to, że nie działa mi adapter wifi rt5370, chciałbym się zapytać Was o dobry i tani router (nawet z allegro, może być używka). Router ma się połączyć do sieci N, zabezpieczonej wpa2 i udostępnić to połączenie dalej przez LAN do mojego tunera.

 

Co polecacie? Kwota jako mogę wydać to max. 60 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic od Tp_link. Mocno zaniżają transfer.

Ja z modemem lte w lapku, w RBM osiągam 18Mbit/s, a z modemem w routerze Tp-Link już zaledwie maks 6Mbit/s. A często mam 2 Mbit/s.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym. część konstrukcji tp-link ma wybitnie tragicznych, część nie odstającą od konkurencji. Niestety nie ma cudów i za jakość się płaci, budżetowy tp-link nie może być dobry. Natomiast "drogie" (patrząc z perspektywy osób medytujących nad każdym banknotem i wybierających najtańszy sprzęt) tplinki są przynajmniej poprawne, o ile nie dobre. No ale większość ludzi na widok Archer'a C5 się skrzywi z powodu ceny i wybierze np. coś pokroju 1043nd. A potem będzie się dziwić, że im net chodzi jakby nie chciał...

 

Nie ukrywam że wolę produkty innych firm, tp-link nie jest nawet moim ewentualnym drugim wyborem, ale uogólnianie że tp-link to samo zło, to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem? Na alternatywnym sofcie można dużo wycisnąć z TP Linków. W kwestii LTE to sporo zależy od modemu, a konkretniej od jego poboru prądu, niektóre potrzebują go dużo, szczególnie przy gorszym zasięgu. Ja mam MR 3220, modem ZTE 823 i jeśli tylko operator pozwala to zarówno bezpośrednio na kompie, jak i na routerze idzie 25 Mbit. Modem wpięty bezpośrednio do routera bez dodatkowego zasilania. Kiedyś miałem Huawei E398 i musiałem podłączać przez aktywny HUB, bo bez tego się restartował, a do tego grzał się niemiłosiernie. Jedyne co to flash przymały, więc trzeba korzystać z extroota.

 

Edit:

Z urządzeń bardziej zaawansowanych mogę śmiało polecić TL-WDR4300. Miałem z tym do czynienia przez krótki okres czasu. Można kupić używane w rozsądnej cenie. Z OpenWRT sprzęt naprawdę daje radę.

A z rozwiązań budżetowych to wziąłbym Nexx WT3020 od Chińczyków + jakiś switch do kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywać się można dużo. Jednak jako klient (o ile jest alternatywny soft) zadziała poprawnie w sumie prawie wszystko. Przy bardziej skomplikowanym zadaniu/zadaniach to już nie tak prosto.

Czy skreślać TP-Linka? Przyjmując zasady:

  • nie kupować pierwszych wersji urządzenia;
  • kupować tylko to co ma alternatywny soft;
  • kupować wysokie modele

w sumie można spać spokojnie. Dzisiaj często jedne "bebechy" są w wielu puszkach. I dziwne, że te same "bebechy" w NetGear według ludu działają a u TP-Linka nie :)

Co nie zmienia faktu, że osobiście kupuję sprzęt "z innej półki".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znajomemu załatwiłem takiego małego tplinka (kwadratowe małe) za free. Było to dawane za free dla abonentów CP

Dokładnie, potrzebujesz TP-LINK TL-WR702N - ja używam od ok 18 miesięcy, wpięte w gniazdo LAN tunera ustawione jako AP client.

Znikomy pobór mocy - zasilane bezpośrednio z portu USB tunera.

Na Alledrogo używka za 39 + kw.

 

Edit: nie wiem czy nadal aktualne: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=2182.0  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A bo ja wiem? Na alternatywnym sofcie można dużo wycisnąć z TP Linków. W kwestii LTE to sporo zależy od modemu, a konkretniej od jego poboru prądu, niektóre potrzebują go dużo, szczególnie przy gorszym zasięgu. Ja mam MR 3220, modem ZTE 823 i jeśli tylko operator pozwala to zarówno bezpośrednio na kompie, jak i na routerze idzie 25 Mbit. Modem wpięty bezpośrednio do routera bez dodatkowego zasilania. Kiedyś miałem Huawei E398 i musiałem podłączać przez aktywny HUB, bo bez tego się restartował, a do tego grzał się niemiłosiernie. Jedyne co to flash przymały, więc trzeba korzystać z extroota.

 

Miałem z tym routerem i modemem LTE cyrki, resetował się, tracił łączność, siadało WIFI...

Niestety te najtańsze routery (pisze o tp-linkach) maja słabą wydolność prądową i nie wydalają z podpiętym modemem USB, działającym WIFI itp.- dzieją się cuda np. modem USB się rozłącza. Wszystko zależy tez od zasięgu, bo jak  jest kiepski to niestety modem potrzebuje więcej prądu.

ALE

Drobna przeróbka routera naprawia ten problem – zasilanie portu usb z ominięciem elektroniki routera… teraz działa jak szalony i złego słowa nie powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...