Skocz do zawartości

Sprzęt na domowy serwer


Gość artur_n

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

po przeszło 2 latach używania RPi ver. B powoli zaczyna mnie męczyć mała wydajność. Przyszedł czas na zmianę sprzętu.

 

Wymagania:

-energooszczędny

-cichy

-tani

-możliwie jak najbardziej wydajny.

 

Co w tej kwestii jest godne polecenia?

 

Pozdrawiam

Artur

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pscmisc/vac/us/product_pdfs/t5740_datasheet_020910.pdf

Można włożyć 2GB ramu + sieciówkę 1Gbit na MiniPCIe oraz dolutować drugi port SATA. Małe, bez wiatraka, ledwo co się grzeje. Żre u mnie max 34W licząc z 2GB RAM, 2x LAN, 3xHDD USB, Modem 3G, Modem Kablowy, ASUS RT-AC56U. Jak na taki zestaw 34W to pikuś.

 

Nie wiem czego konkretnie oczekujesz. Może starczy Ci sam ASUS RT-AC56U?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jaki dysk do niego wpakować?

 

Msata + adapter na sata, pendrive czy jednak zwykły talerzowiec? Chodzi mi oczywiście o dysk na system.

 

Dodatkowo jaki system najlepiej na nim postawić?

 

Talerzowiec. Pendrive (ze względu na brak mechanizmów zapobiegających nierównomiernemu zużyciu komórek pamięci) w skrajnym wypadku wytrzyma parę miesięcy pracy jako "dysk systemowy", jak dobrze pójdzie, to może dociągnie do mniej więcej roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytet to zero hałasu.

Mam wymienionego wyżej HP. 100% Passive. do tego 3xUSB 3.0 Seagate. Pracuje cały czas jeden z nich (Baza danych dla MPD) i tego słychać - 40cm od niego w nocy jak 100% wszystkiego wyłączone i wszyscy śpią. Słychać to znaczy, że orientuje się, że w ogóle działa. Nie jest to nawet szum drażniący.

 

Jeżeli chcesz faktycznie proste WWW, Fajne FTP + Samba/NFS to zainteresuj się ASUS RT-AC56U. Może lepiej kupić jego (na brak anten nie patrz - naprawdę nie ma to znaczenia - zasięg 150m u mnie) a obecnego routera opylić.

Ten asus ma 2xARM 800MHz, Dwa radia (2,4 i 5 + AC), 256MB Ram, 128MB Flash + 2x USB (można użyć dowolnego do instalacji pełnego systemu operacyjnego). HUB USB wchodzi w grę. Jak robiłem testy to po AC z USB miałem ~25MB/s

Do tego od kliknięcia masz łącze FallBack z USB (36/LTE). Na standardzie masz też serwer DLNA. WAN oczywiście 1Gbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jednak aspekt ekonomiczny wziął górę i zakupiłem tego Asusa B202 docelowo wyląduje on chyba na strychu więc aspekt hałasu będzie pomijalny ale do tego czasu mam pytanie odnośnie karty SD. Skoro malina śmiga na tym samym SD od ponad 2 lat to dlaczego by nie przenieść tego rozwiązania do Asusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...