Skocz do zawartości

pilot nbox


Gość hajnel87

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam nbox 5800 z wgrana graterlia. strasznie ciężko działa pilot albo nie przełącza po naciśnięciu albo przeskakuje o dwa programy strasznie mnie to wkurza. można coś zmienić w ustawieniach? inny pilot te same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem problemy z pilotem, ale już nie mam.Najpierw wymieniłem odbiornik IR w tunerze, ale nic nie dało.

I co się okazało po przeszukaniu Internetu? Okazało się, że są modele TV, które zakłócają prace pilotów! Ja mam starą plazmę i rzeczywiście jak TV jest wyłączony to pilot działa rewelacyjnie szybko i bezproblemowo. Jak tv włączone to mulenie itp. Itd. Wyłączanie/włączanie oszczędzania energii w TV nic nie dawało.

Rozwiązałem ten problem w taki sposób (znaleziony też na necie), że zasłoniłem odbiornik IR czarną folią z worka na śmieci (jedna warstwa), aby odbiornik IR nie łapał „śmieci” z eteru (m.in. od promieniowania matrycy tv) . Efekt taki, że pilot działa tak jak powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam nbox 5800 z wgrana graterlia. strasznie ciężko działa pilot albo nie przełącza po naciśnięciu albo przeskakuje o dwa programy strasznie mnie to wkurza. można coś zmienić w ustawieniach? inny pilot te same objawy.

 

Zanim wymienisz IR, sprawdź na "małym pilocie". Też miałem problem z dużym, kupiłem mały i łapie od ścian - duży i tak padł po jakimś czasie. Próbowałem raw'ów, różnych wersji lircd - ale pomogła wymiana pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też ciężko mi działa pilot od nboxa 5800, ale mam pilot od DSI-87 i działa normalnie tylko nie działają wszystkie funkcje. Czy można coś dograć do nboxa, żeby działał pilot z wszystkimi funkcjami od DSI-87?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...