Skocz do zawartości

Obsługa dysków SSHD


Gość jakisneo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam takie pytanie - jak zachowa się dysk SSHD (hybryda) z GOS? Czy jest sens kupowania takiego dysku pod linucha? Na windzie czuć różnicę w wydajności ale jest to pewnie wspierane sterownikami lub dodatkowym oprogramowanie. W wypadku GOS obstawiam, że będą widoczne dwa osobne dyski np. 8GB SSD oraz 1TB HDD. Czy ktoś stosować taki dysk i może się pochwalić odczytami w stosunku do zwykłego HDD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W wypadku GOS obstawiam, że będą widoczne dwa osobne dyski np. 8GB SSD oraz 1TB HDD. (...)

 

A niby dlaczego? Z tego co wiem o dyskach SSHD to producent wpakował tam oprócz talerza kawałek pamięci Flash (NAND), ale nijak tego NANda nie udostępnia zewnętrznie. Firmware używa go jako cache "dla najczęściej używanych danych" wg własnego algorytmu. Dla użytkownika to jest po prostu dysk 1TB.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem taki dysk. Zobaczymy jak to będzie się zachowywać. Dam znać.

 

Myślę, że nikt nie jest specjalnie zainteresowany :)

Różnica będzie taka jak między czytaniem płyty cd na linuxie i na windowsie (ten ostatni jak twierdzisz ma specjalne sterowniki - można płytkę odwrotnie wrzucać)  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne dyski mają algorytmy w sobie a inne jako sterownik do Windows.

Przy tunerze sat różnicy nie będzie. A przynajmniej spektakularnej. Nie czytasz i nie piszesz na nim bowiem tysięcy PLN, ów na minutę. Nie masz tysięcy odwołań na minutę.

Dysk będzie Ci działał jak każdy inny.  Jak masz do tego dopłacać to ja odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne dyski mają algorytmy w sobie a inne jako sterownik do Windows.

Przy tunerze sat różnicy nie będzie. A przynajmniej spektakularnej. Nie czytasz i nie piszesz na nim bowiem tysięcy PLN, ów na minutę. Nie masz tysięcy odwołań na minutę.

Dysk będzie Ci działał jak każdy inny.  Jak masz do tego dopłacać to ja odradzam.

Ale czy na pewno jeśli by cały system był tam; odtwarzałbym filmy; stremowal kanaly ?

Nie chodzi mi tylko o nboxa ale inne tunerki tez gdzie sam ich procek jest znacznie szybszy od nboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica przy działaniu z sata jest wyraźna i wynosi około 30% w przypadku samego startu. Kiedyś testowałem na ufs910 (ten sam procesor, ale tylko 64MB ram). Wyniki pewnie do znalezienia na DVHK, ale z tego co pamiętam cały system startował w około 45 sekund, od momentu włączenia włącznikiem z tyłu.

 

W normalnej pracy też jest żwawiej, choć już tak dużej różnicy nie zaobserwujesz.

 

Trzeba tylko pamiętać, że dysk musi się kręcić, inaczej nie da się używać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...