Skocz do zawartości

hdd z ESI-88


qczu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy ktoś ma doświadczenie z dyskami 2,5" (np. Hitachi) z dekodera ESI-88 lub innych?

są to dedykowane pod dekodery CP dyski i na innych urządzeniach np. komputer, co prawda BIOS je wykrywa, ale nie ma do nich dostępu i nie można utworzyć partycji, są w jakiś sposób zblokowane.

 

Pytam, bo wcześniej nieświadomy, że takie coś istnieje, stałem się jego właścicielem, a chciałem taki wrzucić do nBoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski posiadają najwyższy level zabezpieczenia ATA (SATA) hasłem. Masz trzy wyjścia:

[*]wyrzucić go

[*]zapłacić za zdjęcie hasła

[*]wgrać samemu wsad do flasha dysku i zresetować hasło

Masz też wyjście 4 :) → czytać i wierzyć w ten cały stek bzdur pisanych po necie, że w łatwy sposób zdejmiesz hasło z takiego dysku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt.4 sprawdziłem i testowałem w różnych aplikacjach i faktycznie, ludzie piszą stek bzdur :)

pkt.2 znalazłem kolesia, wg którego można zdjąć i nawet miał ofertę na allegro.

pkt.3 hmm, próbowałem szukać firmware do tego dysku hcc545032b9a300, ale nie mogę znaleźć

pkt.1 jeszcze poczekam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy jest lepszy to pojęcie względne. Dla mnie każdy sprzęt, który musi mieć wiatrak a jest z serii A/V od razu ma czerwoną kartkę. Przecież nie będę przerabiał mu obudowy bo ktoś wpadł na pomysł, że wiatrak lepszy od dziur na górze :)

Poza tym ja nadal mam wrażenie, że nowsze tunery są szybsze ale gorsze pod względami A/V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć nawet największe radiatory. Jednak co one dadzą jak nie ma obiegu powietrza. Od góry masz jedną masę, bez nawet najmniejszej dziurki. Obieg wymusza wiatral z lewej strony ku prawej. Taki przewiew.

Jakby wziąć wiertarkę i nawierdzić otwory to pewnie wiatrak stanie się zbędny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiatrak odłączyłem bo oryginalny radiator który jest dużo wydajniejszy od nboxowego spokojnie daje rade (prawie się nie grzeje nawet na kanałach HD). Jeśli już to faktycznie tak jak pisze tux warto pomyśleć o powiększeniu otworów wentylacyjnych, a mając na uwadze że obudowa jest z tworzywa sztucznego nie powinno to stanowić takiego wyzwania jak w przypadku nboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obroty wiatraka tak zmniejszone żeby nie było go słychać, w standby w ogóle wyłączony, nie zawiesił się jeszcze. Jest naprawdę dużo szybszy od BSLA, przełączanie kanałów, LAN ... czekamy na moda ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po walce z tym tunerem mogę oświadczyć, że Mod będzie taki jaki będzie. Oznacz to tle, że zajmuje mi to więcej czasu niż powinno. Sam tuner jest znacząco wolniejszy od 2850ST. Ustępuje mu także jakośćią obrazu i dźwięku. Poddać się nie poddaję ale główna linia tuneów to póki co 5800xx i 2850ST/2849ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem zasilacz od ESI i w środku wygląda jeszcze biedniej niż nboxowy. nBoxowe zasilacze wymagają wymiany kondensatorów na jakies porządne, bez względu na stan oryginalnych i chodzą bez problemu. Zawsze można za około 100zl kupić zasilacz 12V 100W do listw LED. Nie dość że na lata to udźwignie ze 3 dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za spostrzeżenia.

kupię oryginalny , nowy od ESI :)

 

 

aha,

czy doklejać dodatkowo jakieś radiatory np. na głowicy?

Nie zaszkodzi - to na pewno, ale czy to konieczność? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze wyczytałem to chodzi o dekoder Polsatu Sagemcom ESI-88 - tak?

Jeśli tak,to ciekawe :) że można przerobić tunerek żeby miał E2.Czy aby wgrać tego moda to tuner musi mieć przerobiony (wymieniony) procesor i pamięć wewnętrzną-bo tego nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zainstalowałem OpenLi 8.3 w ESI-88.

Dysk wykrył w telnecie sda1 - fat32

Chciałbym go sformatować ...ale mam komuikat

 

 

:nbox:~# /dev/sda1 is mounted; will not make a filesystem here!/

 

 

o co biega?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ESI ale komunikat potraktowałbym dosłownie: df powinno pokazać gdzie jest podmontowane, potem umount i fdisk oraz fsck. Tylko, czy to nie jest ten "wspaniały" tuner co podmienia firmware dysku na starcie? Zdaje się, że od tego zaczął się ten wątek na forum? Wtedy to nie wiem, ale chyba bez wymiany dysku lub jego "naprawy" przez "zdolne" osoby się nie obejdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainicjowałem z pilota i jest OK:

 

 

 

nbox:~# fdisk -l

 

 

Disk /dev/sda: 500.1 GB, 500107862016 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 60801 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

 

 

  Device Boot      Start        End      Blocks  Id System

/dev/sda1              1      60801  488384028+ 83 Linux

 

 

 

 

PS. Strumieniowanie kanałów HD na androidzie jest OK;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...