Skocz do zawartości

UHD88 nie reaguje po STAND BY


Gość pafnucy7

Rekomendowane odpowiedzi

opkg remove --autoremove  kernel-modules-cec-gos

No packages removed.

Collected errors:

* print_dependents_warning: Package kernel-modules-cec-gos is depended upon by packages:

* print_dependents_warning:    enigma2-plugin-cec

* print_dependents_warning: These might cease to work if package kernel-modules-cec-gos is removed.

 

* print_dependents_warning: Force removal of this package with --force-depends.

* print_dependents_warning: Force removal of this package and its dependents

* print_dependents_warning: with --force-removal-of-dependent-packages.

 

opkg install kernel-modules-cec-gos

Package kernel-modules-cec-gos (2.6.32.61.0214.02) installed in root is up to date.

 

opkg list-installed | grep modules

kernel-modules-cec-gos - 2.6.32.61.0214.02

kernel-modules-cpufreq-gos - 2.6.32.61.0217.01

kernel-modules-default-gos - 2.6.32.61.0217.01

kernel-modules-fan-gos - 2.6.32.61.0217.01

kernel-modules-usbserial-common-gos - 2.6.32.61.0217.01

kernel-modules-usbserial-ftdi-gos - 2.6.32.61.0217.01

kernel-modules-usbserial-pl2303-gos - 2.6.32.61.0217.01

 

Pokaz zawartoscplikuopkg.conf

 

src/gz graterlia http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4

src/gz uhd88 http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/uhd88

#src/gz graterlia-testing http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/sh4

#src/gz uhd88-testing http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/uhd88

 

dest root /

dest ram /tmp

option lists_dir /var/opkg/lists

 

arch sh4 100

arch uhd88 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraterliaOS:~# opkg remove --force-depends kernel-modules-cec-gos - 2.6.32.61.02

14.02

Removing package kernel-modules-cec-gos from root...

GraterliaOS:~#  opkg remove --force-depends kernel-modules-cpufreq-gos - 2.6.32.

61.0217.01

Removing package kernel-modules-cpufreq-gos from root...

GraterliaOS:~#  opkg remove --force-depends kernel-modules-default-gos - 2.6.32.

61.0217.01

Removing package kernel-modules-default-gos from root...

GraterliaOS:~#  opkg remove --force-depends kernel-modules-fan-gos - 2.6.32.61.0

217.01

Removing package kernel-modules-fan-gos from root...

GraterliaOS:~# opkg remove --force-depends kernel-modules-usbserial-common-gos -

2.6.32.61.0217.01

Removing package kernel-modules-usbserial-common-gos from root...

GraterliaOS:~# opkg remove --force-depends kernel-modules-usbserial-ftdi-gos - 2

.6.32.61.0217.01

Removing package kernel-modules-usbserial-ftdi-gos from root...

GraterliaOS:~# opkg remove --force-depends kernel-modules-usbserial-pl2303-gos -

2.6.32.61.0217.01

Removing package kernel-modules-usbserial-pl2303-gos from root...

 

Po zainstalowaniu i restarcie zawisł na load po restarcie to samo, wisi na load... wcześniej wyświetla boot i nor.

 

Jeszcze po odinstalowaniu pakietów jak wszedłem do gos... to pojawiła się aktualizacja którą wykonałem ale szczerze powiedziawszy nie wiem czego konkretnie dotyczyła.

 

Wgrywać nowe oprogramowanie czy jeszcze będziemy ratować?:D

Przez putty i TC mogę się normalnie zalogować. Oscam też działa...

 

Pomocy. Próbowałem wgrać nowe oprogramowanie i fail na wyświetlaczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę informację z DEBUG?

 

Nagrałem na pena SagemCom_UHD88_Graterlia_nor.tar.gz

Pen w tylne USB. Wciskam P+ lub P- (jedno i drugie próbowałem) i wtyczka do kontaktu. A i czekam na napis PROG i puszczam P+ albo P-

PS Nie jestem pewien co do pliku nor_to_rootfs.sh czy jest on potrzebny czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło. Dzięki za pomoc. Trochę zamieszania z mojego lenistwa bo mam tak tuner ulokowany że musiałem trochę zrobić zamieszania żeby się dostać do bocznego USB. Konfiguracją zajmę się potem bo szkoda ładnej pogody na siedzenie na dupie w domu. Napisze co i jak.

Ogólnie myślę, że wątek o wgrywaniu można wywalić :)

Wszytko chodzi ok, CEC działa bez problemu. Okazało się, że chodzą nawet głośniki które po aktualizacji przestały działać. Jest super.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superprzemo

Ja miałem podobny problem co kolega @zwierze, po aktualizacji systemu na wersję 0217, sterowniki cec oraz cpufrec miałem takie coś:

GraterliaOS:~# opkg list-installed | grep modules
kernel-modules-cec-gos - 2.6.32.61.0214.02
kernel-modules-cpufreq-gos - 2.6.32.61.0214.03
kernel-modules-default-gos - 2.6.32.61.0217.01
kernel-modules-fan-gos - 2.6.32.61.0217.01

Po usuwaniu tych modułów poprzez: "remove --force depends" i ponownej instalacji: "opkg install" cały czas instalowało te same wersje sterowników, co skutkowało tym, że po poleceniu "lsmod" procesów cec oraz cpu_frequ nie było na liście (w efekcie one nie działały).

Pomogła podmianka tych sterowników z drzewa testing (podmianka przez TC).

Teraz moduł cec działa poprawnie, włącza/wyłącza telewizor, obraz pokazuje się szybko i nie ma zawieszek w trybie stand-by.

 

 

Co prawda mój sposób jest mało elegancji (nadal w terminalu wyświetlają się stare wersje sterowników) ale tuner powrócił do stabilnej pracy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post trochę wyjaśnia w czym jest/był problem. Wersja 0217 obecnie działa już dość poprawnie, ale i tak została wycofana. Kiedyś wróci... Skutek tego jest taki, że można mieć w release jajko 217 bez dostępu do modułów w tej wersji w opkg. Podane rozwiązanie, czyli instalacja ręczna, jest skuteczne. Inne rozwiązania, to chwilowa ręczna zmiana gałęzi na testing i instalacja brakujących modułów. Albo usunięcie kernela i modułów i ich instalacja na nowo w gałęzi release. Wszystko powinno się zainstalować wtedy w wersji 0214.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superprzemo

Moja radość była przedwczesna, dzisiaj po nocy tuner włączył się (uruchomił telewizor i na ekranie był widoczny zegarek permanentclock) ale nie było obrazu, zegar na tunerze nadal w trybie stand-by, brak reakcji na pilota (nie można było wejść do menu, listy kanałów, pogłośnić itp.) działał tylko reboot z pilota (kilka razy naciśnięcie przycisku power).

Chyba czeka mnie przejście do wersji 0214.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...