Skocz do zawartości

dyskusje o kompilacjach OCcama 2013 & 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja 9969 zawiera błąd. Niektóre kanały nie działają. Nie widać też aby oscam odpytywał o nie, poprzednie wersje działają poprawnie.

 

wersje powyżej 9948 (w tym 9969) mają zmienioną obsługę przekazywania/obsługiwania dobrych/złych sidów, developerzy twierdzą, że jest ok. Więcej tu: http://www.streamboard.tv/oscam/ticket/3968. Jeśli masz ochotę, to mogę pomóc w próbie dokładniejszego zdiagnozowania problemu, ale nie wcześniej niż w poniedziałek. Poza tym przypominam o wejściu limitów ecm dla 0100, o czym można przeczytać choćby tu: http://satkurier.pl/news/106607/nc-nowe-zabezpieczenia-na-kartach-nagravision.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć iż wcześniej korzystałem z wersji 9929 i nie wiedziałem o ww. zmianach lecz po głębszym przyglądnięciu się problemowi wygląda to tak :

 

1. Kanały TVP - Pierwszy odpyta ECM OK lecz BLACK SCREEN, kolejnych nie odpytuje do momentu przełączenia na działający kanał i powrotu na TVP

2. TVN HD - Ku mojemu zdziwieniu nie odpytuje, a słychać sam dźwięk.

3. Kanały Polsatu - np. POLSAT HD który jest również w NC+ ECM OK lecz odpytuje jedynie z 1861 mimo priorytetu na 0100 w DVBAPI.

3.5. Przed momentem sprawdziłem zachowanie przy priorytecie jedynie na 0100 i ignorowaniu reszty. Nie odpytuje w logach informacja iż brak pasującego readera :

2014/10/31 00:37:54 5958A8 c [DVBAPI] Demuxer #0 no suitable readers found that can be used for decoding!

2014/10/31 00:37:54 5958A8 c [DVBAPI] Demuxer #0 (re)starting decodingrequests on all 6 ecmpids!

4. Kanały Canal+ - ECM OK caid 0100 wiadomo nie miał innej możliwości.

 

Dodam też że sprawdzałem kompilacje ze strony oscama pod sh4-qboxHD i występują te same problemy oraz że znam temat ECM Counter i aktualnie nie trwają żadne testy przynajmniej na moich kartach. Wersja 9929 nie sprawia żadnych problemów trzyma się priorytetów, dlatego zainteresowałem się czym się różnią i jak działają nowsze wersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć iż wcześniej korzystałem z wersji 9929 i nie wiedziałem

 

krótko, mogą nakładać się dwie sprawy:

1. błąd, który (mam nadzieję) został naprawiony definitywnie(?) w 9972 (właśnie się kompiluje gdy to piszę), i który faktycznie istnieje/istniał,

2. limitowanie ecm.

 

Na przyszłość jedna uwaga. Proszę o pisanie dokładnie, czy oscam działa z lokalną kartą tylko na swoje potrzeby, działa jako "klient" podłączony do serwerka (zakładam, że w lan), czy też działa lokalnie i udostępnia jeszcze w ramach domu kolejnemu odbiornikowi. Przypadki drugi i trzeci mogą mieć problemy z pracą zarówno z powodu limitowania jak i ewentualnych błędów w oscamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...