Skocz do zawartości

Problem z nagraniami na nowym GOS


zavadz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem a nagraniami na nonowym systemie GOS.

 

Tuner ESI88, graterlia najnowsza zaktualizowana.

Program nagrywa się poprawnie, można go odtworzyć na tunerze, niestety po podpięciu dysku do komputera, plik jest widoczny, ma odpowiednią pojemność, ale VLC nie może go odtworzyć (otwiera się okno widać czas nagrania, ale odtwarzanie nie rusza).

 

Nagrania które są na dysku z poprzedniej wersji GOS z połowy sierpnia są poprawnie odtwarzane na komputerze.

 

Wyjąłem z szafy drugi tuner UHD88 na którym jest właśnie GOS z połowy sierpnia i nagrania z tego tunera są poprawnie odtwarzane na komputerze. Ten sam dysk.

 

Dodam, że nagrania z nowej aktualnej wersji GOS są odtwarzane poprawnie na tunerze UHD88 z wcześniejszą wersją systemu.

 

Problem dotyczy tylko plików na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalujesz najnowszy OS i po wyświetleniu się ekranu "First Run" podasz mu zbyt wiele komend do zainstalowania tego co tam sobie wybrałeś - to właśnie tak się dzieje.

Rada: Instalujesz gołego OS'a, dochodzisz do momentu z info "First Run", odpalasz terminal i podajesz tylko dwie komendy do istalacji

opkg update
opkg upgrade
opkg install graterlia-sat

 

Potem:

Reboot

 

I jak się odpali to już dalej sobie doinstalowujesz co tam sobie chcesz.

 

Żeby poprawnie wszystko działało wystarczy:

opkg install hdparm enigma2-plugin-fancontrol

no i

Reboot

oczywiście.

 

Taka kolejność i hierarchia instalowania, pozwala na 100% poprawne skonfigurowanie się tunera,

i prawidłowe nagrywanie się materiału do odtwarzania czy konwertowania na zewnętrznych urządzeniach

takich jak np. Twój komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją, ale problem jest nadal.

 

Zauważyłem w między czasie, że to chyba nie wina samego softu, a programów nadawanych. Niektóre da się nagrać i komputer je widzi, a niektóre nie - na starym sofcie.

 

Na nowym GOS żadnych nie da otworzyć się na komputerze.

 

Na tunerach odtwarzanie działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertuj pobrany z tunera plik z nagraniem, do innego formatu - np. AVI.

Pod Windowsem można użyć aplikacji - Format Factory, a pod Linuxem  - Transmageddona.

Nie wiem jak jest w Windows'ie, ale w Linuxie - VLC, domyślnie nie odtwarza plików z rozszerzeniem .ts.

Trzeba ustawić go (na piechotę) jako odtwarzacz domyślny.

Tylko, że te .ts'y z tunera są dosyć duże, więc lepiej od razu po pobraniu do komputera - przekonwertować

na inny format.

Innego sposobu, chyba, nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją, ale problem jest nadal.

 

Zauważyłem w między czasie, że to chyba nie wina samego softu, a programów nadawanych. Niektóre da się nagrać i komputer je widzi, a niektóre nie - na starym sofcie.

 

Na nowym GOS żadnych nie da otworzyć się na komputerze.

 

Na tunerach odtwarzanie działa bez zarzutów.

 

Media Player Classic Black Edition i odtworzy wszystko, z płytami chodnikowymi włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...