Skocz do zawartości

Kontrola rodzicielska


jordi

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie,

 

Zacznę od tego, że przeglądałem forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi więc pytam. Czy istnieje jakaś inna metoda kontroli rodzicielskiej (plugin etc) aby np. założyć hasło na niektóre bukiety lub w ostateczności na kanały? Chyba coś takiego widziałem na innym image'u, ale nie mogę zlokalizować w GOS.

Niestety standardowa kontrola wg limitu wieku najczęściej nie działa, o czym można w innym temacie wyczytać. Będę wdzięczny za ew porady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm być może jak to mawiają najciemniej jest pod latarnią... Czy byłbyś tak dobry i podał w jaki sposób zrobić blokadę na bukiet? U siebie po wejściu w ustawienia a następnie w kontrolę rodzicielską mam tylko dwie opcje do wyboru. Pierwsza to wspomniana blokada wiekowa - testowana przeze mnie i niestety w większości przypadków nie działała (więc zapewne trafiłem na kanały gdzie nadawca nie wysyłał informacji)  a druga dostępna opcja to blokada ekranów w menu, ale tam bukietów nie ma.  Wnioskuję więc ze albo jest do tego jakis plugin którego obecnie nie ma standardowo wgranego, albo ustawia się to w innym miejscu które albo przeoczyłem albo jakoś mi nie przyszło do głowy by ich tam akurat szukać (choć wydaje mi się że sprawdziłem wszystko)

Tak dla jasność jeszcze - mam Graterlie w najnowszym wydaniu a nie "czyste" OpenPli. Wcześniej w OpenPli 8.6 na 100% ta opcja była bo ją testowałem i działała, no ale image'a się pozbyłem na rzecz GOSa po kilku godzinach że względu na zielone ekrany (choć pewnie za dużo mieszałem w pluginach jak to "świeżak")  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

  • W kontroli rodzicielskiej ustawiasz pin
  • Zabezpieczenie kanałów na tak
  • Wciskasz zielony przycisk i zapisujesz
  • Wchodzisz na listę kanałów
  • Wybierasz bukiet, wciskasz setup i dajesz "add bouguet from parental protection" i gotowe
  • Poszczególne kanały tak samo jak opis wyżej: wybierasz kanał > przycisk setup i dodaj do kontroli rodzicielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć to rzecz zawodna, ale odnoszę wrażenie, że sposób konfiguracji kiedyś był inny. Wszystko kiedyś się rozbiło po wejściu w menu "Kontrola rodzicielska". Stare ustawienia są pamiętane, ale sposób konfiguracji inny i stąd pewnie problemy @jordi.

 

A tak swoją drogą, to może i obecna metoda jest lepsza, ale nie wiem jak teraz sprawdzić na szybko co mam dodane do kontroli rodzicielskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTelos jesteś wielki! Potwierdzam, działa! Postawiłbym piwo, ale po pierwsze nie wiem czy pijesz, a po drugie nie mam za bardzo jak więc zamiast tego pójdzie jakiś datek PayPalem na rozwój systemu ;-)

 

W sumie to byłem w zasadzie blisko (zdzislaw22 także) tyle, że nie zaglądałem w menu listy przy włączonej kontroli rodzicielskiej bo jakoś nie przyszło mi to do głowy. @mickey - nie wiem jak to wcześniej w GOS wyglądało bo ja nBoxa mam dopiero od tygodnia, ale na OpenPli 8.6 na pewno jest tak jak pisałeś, czyli że wszystko ustawia się z kontroli rodzicielskiej.

Dziękuję Panowie za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...