Skocz do zawartości

pikseloza i przycinanie dźwięku na UHD


Gość pppp

Rekomendowane odpowiedzi

Męczą mnie te zagadnienia od jakiegoś czasu na moim UHD.

 

Ostatnio doszedłem, żę objaw pikselozy i "karabinowania" dźwięku zmniejszył natężenie po zmianie skórki z Atile HD (z PIG) na skórkę default.

Po tym jak mi bez powodu zaczął tuner zwieszać się  wymieniłem zasilacz.

 

I bingo. Wszystkie problemy z UHD ustały. W sumie to UHD starzeją się i problemy z zasilaczami jak swego czasu w 5800 są wręcz spodziewane.

To już ten czas chyba bo sporo ludzi się z tym użera. NAsilenie problemów na skórce z PIG należy tłumaczyć większym wykorzystaniem zasobów procka a tym samym zapotrzebowanie na energię

 

Problem z głowicami jak na razie nie występuje po zmianie zasilacza.

 

PS. Unikajcie zasilaczy Movano. Na tym to dopiero się cuda działy. Na tą chwilę używam zasilacza Voltage 12V/5A nabytego w Eltrox i jest spokój.

 

Potrzeba zweryfikować powyższe zagadnienie na szerszej liczbie UHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz problem z ustawieniem anteny jak mówisz. A te "mierniczki" z tunerów mają sie nijak do rzeczywistych parametrów sygnału. To jak woltomierz bez skali:) ale za to z kolorem zielony/czarwony - jak te testery akumulatorów samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pppp A czy pikseloza ustała ci na głowicy A . po wymianie zasilacza . bo ja mam tylko problem z głowicą A . Ustawiłem B na priorytet ale jak czasami się coś ogląda i nagrywa to jest pikseloza oczywiście przez głowice A . czyż wymiana zasilacza pomogła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pixelozy zniknął ostatecznie u mnie po zmianie zasilacza


Scalono wiadomość: [time]1474961777[/time]

Prosze o informację czy w poblizu pixelujących tunerów nie stoi czasem router LTE albo tego typu wynalazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router stoi ok 1m od tunera . Tuner na kablu RJ45 połączony .

BER 1.5e02 TVP1 HD

BER 1.8e02 TVP2 HD 

BER 1.5e-02 TVN HD

BER 1.8e-02 Canal+ HD

Dodam że pikseloza ustępuje jak pasek info znika. Pojawia się jak zmieniam kanał to wtedy jest pikseloza , ale jak idzie jakiś czas na danym kanale to pikselozy nie ma .Nic podobnego na głowicy B nie ma .To wszystko na głowicy A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to router LTE to wywal to gdziekolwiek dalej i połącz się przez wifi. LTE to zło dla tunerów DVB-S. Wyłożył mi nawet blaszane 5800 a co dopiero plastikowe UHD.

 

Dlaczego?

 

Bo pasmo LTE to dokładnie częstotliwość która idzie w kablu z konwertera w dużym uproszeczeniu. Circa 1700MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to router LTE to wywal to gdziekolwiek dalej i połącz się przez wifi. LTE to zło dla tunerów DVB-S. Wyłożył mi nawet blaszane 5800 a co dopiero plastikowe UHD.

 

Dlaczego?

 

Bo pasmo LTE to dokładnie częstotliwość która idzie w kablu z konwertera w dużym uproszeczeniu. Circa 1700MHz.

 

Wszystko fajnie, tylko że ja mam na jednym ze swoich UHD objawy opisane przez @tom8181 i... BRAK w promieniu 30-50m jakiegokolwiek routera. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynamy być w domu z UHD. Ja od 4 dni lecę na priorytecie głowicy A a też mam ram na samsungu. ZERO piksela. A już był dramat na transponderze 11448.

 

Router LTE wywaliłem do schowka za ścianą, 3 metry dalej i mam połaczenie wifi z UHD.

 

Oczywiście nie wykluczam istnienia jakiś pojedyńczych upartych UHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...