Skocz do zawartości

NBOX BSLA - Cichutki duży wentylator


kusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Posiadam nboxa BSLA, oryginalny dysk został wyrzucony z powodu hałasu oraz temperatur a wentylator został umiejscowiony tak by wydmuchiwał ciepłe powietrze górą obudowy (został przyklejony wewnątrz do górnej obudowy i wyrzuca ciepłe powietrze przez otwory) lecz szukam jakiejś alternatywy jeśli chodzi o wentylator by był nieco większy i przede wszystkim CICHY, najlepiej by współgrał z napięciem który jest wpięty oryginalny wentyl i sterowany był z poziomu enigmy :) Ma ktoś jakieś pomysły, rady?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych modelach BZZB już są sanki na dysk inny oraz model wiatraka większy jak w CLRA (sanki też jak w CLRA)

Wiatrak jest wiekszy 2 razy od tego z BSLA

Model to SUNON KDE1206PFV3 DC12v 0.8w

Pasuja złacza i działa konfiguracja z poziomu Enigmy

Nie jest to zaden silent super hiper wiatrak ale jest wydajny i nawet dobrze współgra, hałasu aż takiego niema w porównianiu do tego z bsla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy wentylator na 12V bedzie pasować. Kwestia minimalnego napięcia przy którym startuje oraz wielkości i wydajności. Jeśli wtyczka nie bedzie pasować zawsze możesz wykorzystać ze starego wentylatora i ja przylutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy wentylator na 12V bedzie pasować. Kwestia minimalnego napięcia przy którym startuje oraz wielkości i wydajności. Jeśli wtyczka nie bedzie pasować zawsze możesz wykorzystać ze starego wentylatora i ja przylutować.

 

Jesteś pewien? Bo czytałem że właśnie tak nie jest i napięcie skąd jest pobierane do oryginalnego wentyla po przełożeniu na inny wentyl nie potrafi uciągnąć a o sterowaniu z poziomu enigmy można zapomnieć.

 

Jeżeli mógłbyś podać cichy i wydajny wentyl większy od obecnego będę bardzo wdzięczny, oczywiście by współgrał ;)

 

P.s - Elmo dzięki, jeśli nic nie znajdę kupię taki jak podałeś ;) U nas ciężko dostępne ale u chińczyków widziałem że jest po 7 dolców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałas to najcichszy  wentyl który montowałem do bsla (te same rozmiary i podłączenia) to Noiseblocker ultra quiet XM1 lub XM2

A jeśli chodzi o funkcjonalność i wiekszy rozmiar to jak podałem wyżej - nawet nie hałasuje jakby mogło się wydawać

Oryginalny wentyl w bsla to Sunon KDE1205phv3 dc12v 0,5w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...