Skocz do zawartości

Brak obrazu po wgraniu graterli


wojloz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wgrałem dzisiaj GOS na ESI-88. Po wgraniu wszystko szło dobrze (chyba), ponieważ brak było obrazu. Czarny ekran. Łącze się z tv za pomocą HDMI. Na wyświetlaczu pojawiały się napisy ->HDMi itp. Próbowałem chyba ze trzy razy wgrywać GOS. Ciągle to samo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scart w ESI można odpalić, ale póki co w standardowej konfiguracji nie działa.

 

Na ekranie TV powinieneś mieć coś takiego jak tutaj: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,638.msg10635.html#msg10635.

 

Z lektury reszty (i z zawodnej pamięci) kojarzę, że powinieneś nacisnąć OK, kiedy na wyświetlaczu pisze HDMI. Komunikaty na wyświetlaczu powinny się zmienić. Po trzech OK przydałby się restart GUI...

 

Wszytko też powinno być widoczne w OpenWebif, ale pewności nie mam, czy ta wtyczka w momencie uruchomienia wizarda już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w 2850 pomogło wyjęcie na chwile kabla hdmi

 

Czasami też pomaga "tylko" przełączanie źródła hdmi w telewizorze. Średnio raz na miesiąc mój TV dostaje jakiś "śmieć" po HDMI, wskutek czego nie ma ani obrazu ani dźwięku, dekoder oczywiście działa w najlepsze. Przełączenie wejścia hdmi na inne i powrót na wejście na którym jest dekoder rozwiązuje problem na około miesiąc, do następnego takiego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCART działa. HDMI niestety nie. Na tv info, że "brak sygnału". Natomiast jak mam odłączony kabel HDMI to na ekranie "kabel nie podłączony". Telewizor SAMSUNG. Sprawdzam teraz na czystej E2. Wyniki podam za chwilę.

 

 

 

 

Niestety na E2 hdmi też nie działa. Czyżby uszkodzone gniazdo hdmi?

 

 

Czy to można naprawić i jaki mniej więcej może być koszt takiej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o koszt naprawy, to zależy co się zepsuło. Jeżeli procesor, to pewnie koszt taki jak przeróbki ESI. Druga opcja jest taka, że gdzieś coś się nie dolutowało i brakuje sygnału na jednym z pinów. Ale to jest gdybanie...

 

Spróbuj jednak na innym kablu. I na innych parametrach obrazu: 576p, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...