Skocz do zawartości

nbox i tylko tuner DVB-T pod usb...


Gość kodiku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  :)

Postanowiłem założyć nowy wątek, bo nie znalazłem nic na ten temat.

 

Ostatnio ostała mi się płyta od znajomego po BSKA którą sam naprawiłem i wsadziłem do testów w obudowę która mi została też z jakichśtam napraw i wymian :)

 

Chciałem taki zestaw podarować komuś z rodziny dodając do tego nkową głowicę dvb-t na usb, której praktycznie teraz nie używam. (Mam też inny dekoder na E2 z głowicą DVB-t w środku).

 

Zrobiłem odpowiedni gotowy flash na innym, pełnym nboxie (tzn takim wraz z głowicą DVB-S).

 

Czyli:

-dodałem kernel do dvb-t przez opkg,

-zrobiłem reset żeby nbox zobaczył tuner na usb,

-przeskanowałem ręcznie 3 muxy

- stworzyłem bukiet pod dvb-t a bukiety pod dvb-s wraz z satelitami wykasowałem.

 

Po testach, gdy stwierdziłem że wszystko chodzi jak należy zapisałem taki backup na dysk nboxa, i po ftpie skopiowałem na pendrive.

Następnie wgrałem to na dekoder bez głowicy dvb-s.

 

Tuner startuje, ale kanały dvb-t nie chodzą.

Dekoder w menu "Informacje" widzi dwa tunery:

Tuner A - STV090x Multistandard ID2 (DVB-S) którego fizycznie nie ma (brak płytki z głowicą w dekoderze)

Tuner B - AS102 DVB-T Stick - czyli nkowy tuner na usb

 

Pytanie - rozumiem że graterlia gdzieś przy starcie ładuje ten standardowy moduł DVB-S, czy można to gdzieś wyłączyć??

Chyba tu jest problem, bo zmiana priorytetów w menu Ustawienia>System> Inne na DVB-T oraz wymuszenie Preferowany tuner na Tuner B nic nie daje.

 

Czy jest jakiś sposób na to? Jak wyłączyć Tuner A DVB-S żeby Tunerem A był Tuner DVB-t na usb??

 

A może używanie dekodera tylko pod dvb-t na usb (bez głowicy fizycznie wsadzonej w płytę główną nboxa) jest niemożliwe? Choć byłoby to trochę bez sensu...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie zachowywał z samym dvb-t nie wiem, ale do testów możesz zmienić nazwę plików , /lib/modules/fe-core-bska.ko , /lib/modules/fe-core-bsla.ko , /lib/modules/fe-core-bzzb.ko

 

Po restarcie całego tunera, nie zostanie załadowany sterownik i nie będzie widoczny przez openPLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje. Niestety nic to nie dało. Zmieniłem nazwy w tych plikach i wówczas owszem nie był widoczny tuner A, ale też tuner B dvbt też się nie ładował.

 

Próbowałem też w ten sposób, że plik "dvb-as102.ko" kopiowałem dodatkowo za tamte 4 pliki jako "fe-core-bska.ko" itd.. ale to też nic nie dało.

 

Dodatkowo zauważyłem że jak nie było tych 4 plików fe-core-b***.ko to nie ładowała się przy starcie tapeta, dekoder sie uruchamiał, ale nie było tapety tylko sama "turbinka"...

 

Czyli rozmumiem że powinienem sobie ten temat odpuścić? Tzn sam DVB-T bez głowicy DVB-S nie pójdzie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...