Skocz do zawartości

nBox nie uruchamia się (zatrzymuje się na "LOAD")


Gość bumbur

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam następujący problem: nBox (wgrana najnowsza Graterlia) działał ogólnie dobrze, jedynie od pewnego czasu co jakiś czas się lekko przycinał. Na tyle jednak rzadko, że jakoś bardzo uciążliwe to nie było. Niestety ostatnio po wyłączeniu wieczorem, rano nie chciał się już uruchomić (wszystko się zacięło, nie reagował na pilot czy też przycisk na dekoderze). Po odpięciu i podłączeniu do prądu wyświetla się kolejno:

 

U-boot 1.3.1    053

LOAD

i nie rusza się nic, a nic dalej. Co mogło się uszkodzić i ewentualnie gdzie szukać pomocy jeśli chodzi o naprawę? Czy może bardziej opłaca się kupić nowego nBoxa? (ten miał z 3 lata około)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć obudowę i sprawdź stan kondensatorów. Ja miałem kiedyś taki przypadek i pomogła instalacja oprogramowania od nowa. Mogły również pojawić się badsektory w nandzie. Przydała by się zmiana uboota i próba odpalenia softu z pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć obudowę i sprawdź stan kondensatorów. Ja miałem kiedyś taki przypadek i pomogła instalacja oprogramowania od nowa. Mogły również pojawić się badsektory w nandzie. Przydała by się zmiana uboota i próba odpalenia softu z pendrive.

 

Wizualnie kondensatory wyglądają bez zarzutu. Spróbuję wgrać oprogramowanie od nowa. Mógłbyś podpowiedzieć mi ewentualnie jak zmienić uboota i jak odpalić soft z pena (bo rozumiem, że odpalić z pena nie jest równoznaczne z wgraniem z pena po prostu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, niestety:

 

1) Ponowna instalacja oprogramowania niestety nie pomogła - tzn. nie da się wgrać nic z pendrive. Zatrzymuje się na PROG i nie leci dalej. Przy niektórych próbach skacze od U-boot do Nand do PROG do LOAD i tak w kółko.

 

2) Odpalić cokolwiek bezpośrednio z pena też nie da się raczej, biorąc pod uwagę rzeczy opisanej powyżej.

 

Jedyne co pozostaje to kupić nowy dekoder?  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

2) Odpalić cokolwiek bezpośrednio z pena też nie da się raczej, biorąc pod uwagę rzeczy opisanej powyżej.

...

Bez podpięcia kabelka pod DEBUNG nie da się stwierdzić co go "boli"...

Co do dekodera to sugeruje oddać w ręce komuś kto się zna na naprawie ...

 

Jak masz uszkodzony NAND  to lekarstwem może być uruchomienie z pena więc twoje stwierdzenie jest mylne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ramalysz

Mam to samo z tym że na wyświetlaczu mojego BZZB jest napis LOAD ale tuner działa. Nie działa nagrywanie tak jak należy i timeshift.  Mogę tylko nagrywać to co oglądam jak przełączę na inny kanał to zielony ekran i restart. I co z tym robić? Dodam, że nie bardzo kumam w tym oprogramowaniu i softu też nigdy nie wgrywałem  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ramalysz

Tak też myślałem, ale jak przestawiam w ustawieniach na tuner B to pokazuje, że odbiera z tunera B jak na A to też tak pokazuje i już zbaraniałem  :(

 



 

Wgrałem nowy soft i pomogło, zobaczymy na jak długo.

 

Nie piszemy posta pod własnym postem. Od tego jest link "Modyfikuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...