Skocz do zawartości

testy wyrzucenia paczek odpowiedzialnych za DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem, że może warto by z rootfs wyrzucić do opcjonalnych paczki odpowiedzialne za obsługę DVD fizycznego i plików ISO.

Postanowiłem potestować i wymusić odinstalowanie paczek:

libdreamdvd - 0.0.4
libdvdnav - 4.2.1
libdvdread - 4.9.9

 

Dam znać czy "popsuje" to stabilność systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo:

/usr/bin/enigma2: error while loading shared libraries: libdvdnav.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

/usr/bin/enigma2: error while loading shared libraries: libdvdread.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

/usr/bin/enigma2: error while loading shared libraries: libdreamdvd.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

 

 

Chyba to temat dla jakiegoś programisty jednak :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voyteckst

Słabo:

/usr/bin/enigma2: error while loading shared libraries: libdvdnav.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

/usr/bin/enigma2: error while loading shared libraries: libdvdread.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

/usr/bin/enigma2: error while loading shared libraries: libdreamdvd.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

 

 

Chyba to temat dla jakiegoś programisty jednak :-(

Po prostu enigma2 zależy od tych bibliotek i tyle. Pytanie czy da się ją przekompilować bez tych zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bonie można wyrzucać aczek kosztem ograniczania funkcjonalności. Co innego jest przeniesienie do opkg. Każdy może sobie doinstalowac i użyac a co innego okrojenie system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie, bonie można wyrzucać aczek kosztem ograniczania funkcjonalności. Co innego jest przeniesienie do opkg. Każdy może sobie doinstalowac i użyac a co innego okrojenie system.

Wstępnie myślałem nie o zmniejszeniu funkcjonalności, tylko o wydzieleniu obsługi DVD do osobnej opcjonalnej paczki, ale za słaby do tego jestem. ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...