Skocz do zawartości

Ktory Sagem wybrać SagemCom ESI-88, UHD-88 czy DSI-87?


mj7335

Rekomendowane odpowiedzi

Moim kryterium jest obraz i funkcjonalność. Proszę o porade.

 

jak KONIECZNIE chcesz któregoś z tych Sagecomów, to albo ESI-88 albo UHD-88. Tylko że

1) one są trudno dostępne

2) uwzględniając koszt przeróbki i koszt samego odbiornika, są drogie, nieproporcjonalnie drogie.

 

zamiast tego, jakbyś dołożył do na spark7162, byś miał

1) nowy odbiornik, z gwarancją na dwa lata,

2) nie wymagający przeróbek by wgrać cokolwiek, w tym nasze GOS,

3) pomijając brak miejsca na hdd, pod każdym względem lepszy od wspomnianych Sagecom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim kryterium jest obraz i funkcjonalność. Proszę o porade.

 

jak KONIECZNIE chcesz któregoś z tych Sagecomów, to albo ESI-88 albo UHD-88. Tylko że

1) one są trudno dostępne

2) uwzględniając koszt przeróbki i koszt samego odbiornika, są drogie, nieproporcjonalnie drogie.

 

zamiast tego, jakbyś dołożył do na spark7162, byś miał

1) nowy odbiornik, z gwarancją na dwa lata,

2) nie wymagający przeróbek by wgrać cokolwiek, w tym nasze GOS,

3) pomijając brak miejsca na hdd, pod każdym względem lepszy od wspomnianych Sagecom.

Jeżeli patrzeć na samą cenę to sagemy wychodzą taniej. Nieprzerobiony uhd-88 można kupić za 100zł + 200zł za przeróbkę, a za nowego amiko alien 2 trzeba dać 599zł.

Przy sagemie oczywiście jest ryzyko trafienia na źle przerobiony tuner i każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy warto.  :P

Bo rzeczywiście łatwiej i szybciej jest kupić sparka, który ma dodatkowo szybszy procesor STi7162 @ 540MHz w porównaniu do STi7105 @ 450MHz w sagemie.

Podsumowując wybór należy do Ciebie, czy chcesz kupić taniej trudno dostępnego sagema podejmując ryzyko przeróbki, czy droższego i szybszego sparka z fabryczną gwarancją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzeć na samą cenę to sagemy wychodzą taniej. Nieprzerobiony uhd-88 można kupić za 100zł + 200zł za przeróbkę, a za nowego amiko alien 2 trzeba dać 599zł.

Przy sagemie oczywiście jest ryzyko trafienia na źle przerobiony tuner i każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy warto.  :P

Bo rzeczywiście łatwiej i szybciej jest kupić sparka, który ma dodatkowo szybszy procesor STi7162 @ 540MHz w porównaniu do STi7105 @ 450MHz w sagemie.

Podsumowując wybór należy do Ciebie, czy chcesz kupić taniej trudno dostępnego sagema podejmując ryzyko przeróbki, czy droższego i szybszego sparka z fabryczną gwarancją. :)

 

Jest tylko parę ale...

1) nieprzerobione UHD ostatnio podrożały, 100 zł za nieprzerobionego to jest dobra okazja, z reguły widywałem je drożej, doliczamy 200 za przeróbkę plus koszty transportu w obie strony, i w najlepszym razie się zrobi 330-350 zł

 

2) co byłoby ok, gdyby nie to, że może się trafić mocno problematyczny egzemplarz*, który mimo przerobienia przez najlepszego speca będzie sprawiał problemy, z jednym takim okazem mam (w zasadzie, nie wdając się w szczegóły) do czynienia osobiście, box w pełni sprawny, przerobiony wzorcowo (tak samo jak parę innych od tej samej osoby), ale robi fochy jak siedem nieszczęść, niedługo pojedzie do mądrzejszych ode mnie do analizy...

 

3) możliwy skutek: wyrzucone pieniądze na box+przeróbkę, owszem, może się uda dobrze trafić, ale ryzyko jest, prywatnie "na oko" oceniam ryzyka trafienia na upierdliwą sztukę na około 20%

 

4) najniższe oferty na wiodącym portalu aukcyjnym na Golden Media Spark-TRIPLEX T2 (to samo co Amiko Alien 2) zaczynają się od 580 zł. Przed świętami, zanim euro poszło w górę można go było kupić nawet za 550.

 

Nikogo nie zamierzam na siłę namawiać na "sparka", ale uprzedzam, że z UHD nie jest wcale tak prosto, bezproblemowo i bezpiecznie. Mniej problemów stwarza ESI-88, a raczej nie stwarza, ale kupienie go graniczy z cudem, no i nie każdemu pasuje brak wbudowanego dvb-t.

 

 

 

 

 

* to wynika, z tego iż tych dekoderów jest ileś podwersji, różniących się różnymi detalami, gdzie najdrobniejszym z nich i najłatwiejszym do zauważenia jest RAM firmy A lub B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja swojego UHD kupiłem dosłownie za flaszkę. Dogadałem się z facetem na olx i wymieniłem "połówkę" na tuner z okablowaniem i pilotem :)

Można kupić go baaaaaaaardzo tanio jak widać tylko trzeba szukać. Ja nie potrzebowałem tunera na już więc przez 2-3 tygodnie przeglądałem sobie różne oferty aż trafiłem na taką i to jeszcze z mojego regionu.

Jest pełno ludzi, którzy nie wiedzą nawet co sprzedają a chcą zarobić nawet te 20zł bo i tak leży im to w szafie :) a allegro/olx skutecznie usuwa takie aukcje bo sprzęt w 90% przypadków teoretycznie należy do Orange a w praktyce jest klienta.

 

UHD ma jedną ale bardzo poważną wadę. Pamięć SAMSUNG'a. Jeżeli taką się trafi to na głowicy A jest pixeloza w momencie wyświetlania infobar'a na ekranie (głównie na kanałach HD, na niektórych SD również) także trzeba ustawić żeby główną głowicą była B i z tej drugiej (wadliwej) korzystać tylko z przymusu :P Oprócz tego UHD nie ma jeszcze żadnego JTAG'a także wywalenie uboota równa się ze śmiercią dekodera i tylko podniesienie oraz zaprogramowanie pamięci na zewnątrz go uratuje (wiem bo niestety sam tego doświadczyłem). W ESI jtag jest, obie głowice są w pełni funkcjonalne ale znowu brakuje DVB-T :) Także coś za coś.

 

Generalnie porównując do nboxa to warto. Jedynie 2850 dorównuje tym tunerom. BSLA/BSKA/BXZB/BZZB jest lata świetlne za tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...