Skocz do zawartości

DreamExplorer - pozostałości


robert_cz

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczyłem, że w logach pojawia się coś takiego:

Plugin  Extensions/DreamExplorer failed to load: No module named DreamExplorer.plugin
Plugin probably removed, but not cleanly in /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/DreamExplorer

 

Zajrzałem do folderu usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/DreamExplorer i znalazłem tam plik:

keymap.xml

jest tam jakieś mapowanie klawisza dla dmnapi, plik keymap.xml jest też w "czystych" obrazach, a nie ma go w żadnej z paczek.

 

Można prosić o wykasowanie do z czystego obrazu i ewentualne dodanie go do odpowiedniej paczki enigma2-plugin-dreamexplorer lub  enigma2-plugin-dmnapi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie możesz tego zrobić? Gdzie własna inicjatywa? Wszytko trzeba robić za Ciebie?

Nie wiem jak innym ale twoje posty zaczynają na mnie działać jak "płachta na byka"...

Jak nie przestaniesz zaśmiecać forum wątkami tego typu trzeba będzie inaczej reagować...

Chce tylko pomóc ;-(

mogę zrobić więcej, ale nie wiem na ile mogę sam. To  co, zrobić aktualizację tej paczki dodając ten plik? tylko której paczki dmnapi, czy dreamexplorer?

A czysty obraz, to już tylko konkretne wybrane osoby raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie możesz tego zrobić? Gdzie własna inicjatywa? Wszytko trzeba robić za Ciebie?

Nie wiem jak innym ale twoje posty zaczynają na mnie działać jak "płachta na byka"...

Jak nie przestaniesz zaśmiecać forum wątkami tego typu trzeba będzie inaczej reagować...

 

nie chcę cytować kawału o mieszanych uczuciach, ale dokładnie takie mam teraz.

z jednej strony faktycznie jest to jest pierdoła, którą można usunąć samodzielnie.

z drugiej, dobrze że robert_cz coś takiego zgłasza, bo dzięki temu można wyłapać takie błędy, ten akurat jest aktualnie nieszkodliwy, ale kto wie, co by mogło się dziać za pół roku, jak soft by był inaczej napisany i już był (bo nie został usunięty) stary plik, z innymi danymi niż się spodziewamy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce tylko pomóc ;-(

mogę zrobić więcej, ale nie wiem na ile mogę sam. To  co, zrobić aktualizację tej paczki dodając ten plik? tylko której paczki dmnapi, czy dreamexplorer?

A czysty obraz, to już tylko konkretne wybrane osoby raczej?

Plik ten jest generowany przez kod w pluginie Dmnapi nie powinno go być w Dreamexplorer

Podczas instalacji Dmnapi potrzebny jest tez plik plugin.py w Dreamexplorer

	print "DMnapi installer.\nVersion: %s by areq.\n" % VERSION
for d, f, v, reg in [ \
('Gemini3 FileBrowser', '/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Bp/geminimain/FileBrowser.py','/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Bp/geminimain/gVersion.py', "gVersion = '(.*)'"),\
('Gemini2 BPBrowser','/usr/lib/enigma2/python/Bp/BPBrowser.py','/etc/issue.net', "OpenDreambox (.*) %h"),\
('DreamExplorer','/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/DreamExplorer/plugin.py','/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/DreamExplorer/plugin.py', "Version: (.*)") ]:
	if os.path.exists(f) and os.path.exists(v):
		q = open(v).read()
		try:
			ver = re.search(reg , q).group(1)
		except:
			ver = 'unknown'
		print d,"\n\tVersion:", ver,
		FB = open(f).read()
		if FB.find("Plugins.Extensions.DMnapi.plugin") > 0:
			FBp = FB.replace("Plugins.Extensions.DMnapi.plugin", "Plugins.Extensions.DMnapi.DMnapi")
			try:
				os.rename(f, f + '.backup')
				open(f, 'w').write(FBp)
				print " DMnapi reenabled - fixed old code."
			except:
				print " but problem with writting ;("
		elif FB.find("DMnapi") > 0:
			print "- skipped - DMnapi support already installed."
		else:
			FBp = patch(f, FB)
			if FBp != FB:
				print "- patched successfully -",
				try:
					os.rename(f, f + '.backup')
					open(f, 'w').write(FBp)
					print " DMnapi enabled."
				except:
					print " but problem with writting ;("

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...