Skocz do zawartości

Bravia Sync


krempla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj do Esi88 wgrałem najnowszy system core. Po aktualizacjach z OPGK wszystko, co chciałem mieć mam i tunerek chodzi bardzo płynnie i szybko. Niestety mam pewien problem. Tuner przejmuje sterowanie telewizorem poprzez Bravia Sync. W opisie na pasku info w tv pojawia się opis tunera jako DUCKBOX i w żaden sposób nie mogę na pilocie od tv np. wcisnąc opcji obrazu itp. Musiałem wyłączyć tę funkcję w tv, ale teraz nie mogę włączyć lub wyłączyć odbiornika za pomocą HDMI CEC. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że w/w zjawisko powstało po tym, jak wcześniej odłączyłem sagemcoma z prądu i od tv, podłączyłem ADB BSKA (porównowywałem jakość obrazu między odbiornikami) i po ponownym podłączeniu esi zaczęły się dziać te dziwne rzeczy.

Sony w905

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym musiał zajrzeć w skrypty startowe, żeby się upewnić, bo zmieniało się troszkę, ale ostatnio było tak, że jeżeli zainstalujesz old_cec, to przy stracie systemu własnie ten moduł jest ładowany i aktywowany. Nowy moduł cec leży w /lib/modules, ale nie jest ładowany dopóki nie odinstalujesz starego. Natomiast wtyczka sprawdza jaki moduł jest załadowany i zależnie od tego co wykryje zmienia swoje działanie. To tak w skrócie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...