Skocz do zawartości

ESI-88 Wolne kopiowanie plików


Gość pitgal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj przy okazji backupu dysku na ESI 88 zastanowiły mnie niskie transfery kopiowania w ramach dysku..

Szybkość kopiowania z jednego katalogu do innego na poziomie ok 6,5MB/s (dysk SATA 2.5' seagate 250GB w kieszeni ESI system plików ext4)

 

Kopiowanie robiłem komendą cp w konsoli, oraz w mc i nawet w Dream Explorer.

W htop obciążenie procesora podczas kopiowania w ramach dysku wzrasta z około 5,7% do ~98%

 

Co ciekawe transfer w LAN po FTP mam ~10MB/s przy sciąganiu plików z tunera i tyle samo przy wysyłce do tunera.

Przy wysyłce FTP'em po LAN obciążenie również wzrasta z 5,7% do ~98%, a przy odbiorze po FTP wzrasta z 5,7% do ~50%

Test robiłem na nieobciążonym tunerze, który przełączyłem w standby..

Oczywiście szybkości w mega bajtach na sek. ;-)

 

Proszę o sprawdzenie użytkowników ESI, czy również u nich są tak niskie transfery kopiowania w ramach HDD.

 

PS. W lutym zmieniłem tuner z BSLA na ESI-88 głównie z powodu słabych transferów w sieci LAN i wolnego kopiowania w ramach HDD poniżej link z tematu dotyczącego BSLA: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1134.msg13419.html#msg13419

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że i tak osiągnąłeś fajny wynik :) U mnie na UHD (czyli w zasadzie ten sam tuner) transfer jest na poziomie 1.5mB/s.

Chciałem sobie kiedyś skopiować kilka nagrań z dysku USB na dysk wsadzony do tunera. Teoretycznie transfer powinien być lepszy niż z katalogu do katalogu a mimo to osiągnąłem maksymalnie wspomniane wyżej 1.5mB/s zarówno komendą cp jak i w mignight commanderze (mc). Po FTP oczywiście transfer full :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...