Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie modyfikacji ADB 2850ST


Lishoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczesałem cały internet i na niektóre pytania nie znalazłem w ogóle odpowiedzi, na inne tylko częściowe, może ktoś tutaj będzie umiał mi odpowiedzieć.

 

1) Dlaczego trzeba wymieniać procesor w ADB 2850ST i jemu podobnych żeby wgrać zmodyfikowane oprogramowanie, co jest tego powodem/przyczyną?

2) Dlaczego trzeba wymieniać pamięć flash, nie ma innej możliwości wgrania uboota np poprzez jTAGa?

3) Na włoskiej stronie producenta 2850ST znalazłem aktualizacje oprogramowania które wrzuca się na Pendrive (fat32) i tuner automatycznie je instaluje, czy ktoś posiada taką aktualizację ale polską on NC+, ew. czy można jakoś pobrać na komputer tą nadawaną przez satelitę?

4) Czy sposobem auto aktualizacji z pendrive nie dało by radę wgrać np. Graterli, albo uboota?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny procesor jest zablokowany - wymiana procesora jest potrzebna do tego by aktywować interfejs programowania oraz oglądać kanały np. kodowane ( z obsługi np oscama)

A bardziej technicznie musi mieć aktywny PTI

2 Oryginalne pamięci które są w dekoderze mają zablokowane kilka początkowych obszarów co uniemożliwia uruchomienie E2 - dlatego wymienia się na procesor z aktywnym pti + jtag, oraz czystą pamięcią by bez trudu wgrać odpowiednie oprogramowanie jak uboot env itp poprzez jtag

3 W wersji na usb softu NC+ nie widziałem

4 Pewnie taki sposób istnieje ale oficjalnym jest wymiana pamięci i procesora

 

 

Przypomnę że na forum nie zajmujemy się przeróbkami, naprawą itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...