Jump to content

"Zamglony" obraz


Guest fruit1fruit

Recommended Posts

Guest fruit1fruit

Ostatnio zauważyłem następujący objaw: do mojego telewizora mam podłączony 2850. Telewizor sam z siebie też ma dekoder DVBT. Obraz z 2850 (hdmi) w porównaniu z obrazem z wbudowanego tunera (ta sama stacja i antena) jest jakby leciutko "zamglony". Skąd taki objaw? Dza się to jakoś regulować? Przekopałem całe menu ustawień i nie widzę nic coby miało jakiś związek....

Link to comment
Share on other sites

Co znaczy zamglony? Na tych dwóch kanałach HD z DVB-T też? Wyjście z 2850 masz ustawione na 1080? Bo jeżeli na kanałach SD, to mówiąc w skrócie: Algorytmy skalowania SD do HD są różne na twoim TV i w tunerze. OpenPLi tylko włącza skalowanie i faktycznie żadnych opcji dostrajających typu zmiana algorytmu, czy też ustawianie parametrów nigdzie nie widziałem. W sofcie N też nie było, więc nie wiem czy układy STi mają to regulowane.

 

Jeszcze ciekawy efekt, bardziej słabej czerni niż zamglenia, powoduje jedna opcja: Zakres RGB HDMI. Poczytaj tutaj: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1103.msg17154.html#msg17154 i przede wszystkim tutaj: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1261.html.

Link to comment
Share on other sites

Guest fruit1fruit

Dzięki, myślę że właśnie to jest "to coś" co mnie kłuje w oczy. To prawda co tam napisali mądrzy ludzie - pewnie większość tego nie zauważa przez brak punktu odniesienia. Ale jak już ma się ten punkt to różnicę widać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...