Skocz do zawartości

Reboot z crona


Gość mackowiakp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mackowiakp

Mam na nboxie BSLA zainstalowaną najnowszą wersję softu z Waszej strony. Używam streaming IP i czasami zdarza się że pozostaje jakieś "wiszące" połączenie które niczego nie streamuje ale po pewnym czasie takich połączeń przybywa i nbox się wiesza.

Chciałbym z crona przeładowywać codziennie rano nboxa. Jaką komendą mogę to wykonać? Cron jest uruchomiony ale jak dam po prostu reboot to nie zawsze "złapie" satelty i trzeba przeładować go ponownie poprzez odłączenie od zasilania i ponowne włącznia.

Jak więc poprawnie wywołać przeładowanie nboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na nboxie BSLA zainstalowaną najnowszą wersję softu z Waszej strony. Używam streaming IP i czasami zdarza się że pozostaje jakieś "wiszące" połączenie które niczego nie streamuje ale po pewnym czasie takich połączeń przybywa i nbox się wiesza.

 

@tux: czy aby nie mamy czegoś w systemie, co by mogło kulturalnie ubić połączenia sieciowe? a jeśli nie mamy, to czy moglibyśmy mieć?

 

 

Chciałbym z crona przeładowywać codziennie rano nboxa. Jaką komendą mogę to wykonać? Cron jest uruchomiony ale jak dam po prostu reboot to nie zawsze "złapie" satelty i trzeba przeładować go ponownie poprzez odłączenie od zasilania i ponowne włącznia.

 

Jakby ująć. Przez chyba 9 miesięcy używania różnych boxów taki przypadek nie przydarzył mi się ani razu. Tobie także nie powinien. Mogę być w błędzie, ale mam silne wrażenie, że jeśli box się tak zachowuje, to należy podejrzewać, że jest niesprawny.

 

 

Jak więc poprawnie wywołać przeładowanie nboxa?

 

reboot mógłby być, na sprawnym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mackowiakp

Teoretycznie stos IP powinien sam takie połączenia "wywalić" z systemu. Ale tego nie robi. A takie wiszące połączenia to skutek streamowani via Internet i zrywania się połączenia np po LTE. Tak czy owak chciałbym przeładowywać system podonbie jak w Hyperionie gdzie w menu jest opcja przeładowania systemu i działa prawidłowo. Kliknięcie na tą opcję powoduje wywołanie odpowiedniego skryptu, który po prostu wywołuję z crona. Tak więc interesowało by mnie jak się nazywa i gdzie jest w OpenPLi taki skrypt.

Dodatkowo chciałbym dowiedzieć się gdziemożna umieścić własne komendy które wykonywały by się po starcie systemu. W Hyperionie mam plik /var/config/rc.user ale tutaj takiego pliku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...