Skocz do zawartości

Nbox/5800/DVB-T/USB DVB-T AS102 skanuje pasmo-nie znajduje kanałów?


Gość jarek7714

Rekomendowane odpowiedzi

A na tym samym kablu (i tej samej wtyczce) inny odbiornik DVB-T działa? U mnie dongle działa wszystko - włożyłem, zeskanowałem i zapomniałem, że tam jest. Ale podobno jest więcej niż jedna wersja dongla. Gdybyś jakieś logi podesłał, to może dałoby się coś wymyśleć. Spróbuj jeszcze skanowane pojedynczego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek7714

Przepraszam za zamieszanie-już działa :) , przy używanych wcześniej wstecznych firmware, skanowałem zawsze opcje tylko DVB-T (ręczne wyszukiwanie kanałów) i tuner znajdował stacje. Teraz zadziałał dopiero gdy wybrałem opcję automatycznego wyszukiwania wszystkich kanałów (DVB-S +DVB-T) dongiel zaskoczył i kolejno ukazały się kanały z dostępnych częstotliwości (w nowej wersji fajnie, czytelnie wyświetla skanowane częstotliwości-bez tego łańcuszka zer we wstecznych wersjach). Po pierwszym automatycznym skanowaniu, ręcznie skanowanie DVB-T działa już poprawnie. Mimo wszystko dzięki za nakierowanie-nawet w "śmietniku" można coś wyłuskać.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat skierowałem do śmietnika w sumie słusznie, bo jak widać działa i u Ciebie jak trochę poklikałeś, ale:

 

Teraz zadziałał dopiero gdy wybrałem opcję automatycznego wyszukiwania wszystkich kanałów (DVB-S +DVB-T) dongiel zaskoczył i kolejno ukazały się kanały z dostępnych częstotliwości (...). Po pierwszym automatycznym skanowaniu, ręcznie skanowanie DVB-T działa już poprawnie. (...)

 

To przypadek, czy też ma to jakieś znaczenie, że za pierwszym razem poszło pełne automatyczne skanowanie satelity i naziemnej? Pierwsze coś ustawiło, dzięki czemu drugie działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek7714

Temat skierowałem do śmietnika w sumie słusznie, bo jak widać działa i u Ciebie jak trochę poklikałeś, ale:

Ale ja nie mam żalu-bo to nie był pusty rzut, lecz dodana wskazówka co może być nie halo.  ;D                                                               

To przypadek, czy też ma to jakieś znaczenie, że za pierwszym razem poszło pełne automatyczne skanowanie satelity i naziemnej? Pierwsze coś ustawiło, dzięki czemu drugie działało?

Ogólnie to po nowej instalacji systemu GOS 2.0, podłączonym donglu DVB-T-był on niewidoczny przez system, więc jak już to robiłem przy wcześniejszych wersjach-zeskanowałem 2-głowice DVB-S (mam abon. NC+). Po podanych przez Ciebie informacjach odnośnie doinstalowania przez konsolę ssh dodatkowych sterowników dongla
 opkg list | grep dvbt
kernel-modules-dvbt-as102-gos - 2.6.32.59.0211.01 - Kernel module for USB DVB-T AS102 chipsets 

, głowica DVB-T zaczęła być widoczna przez system, lecz jak to robiłem przy poprzednich systemach-po włączeniu ręcznego wyszukiwania kanałów, tuner je wyszukiwał (był widoczny pasek z postępem i częstotliwościami, nawet dłużej pasek postępu się zatrzymywał przy dostępnych częstotliwościach), lecz nie pojawiał się żaden program TV na liście, po ręcznym wpisaniu częstotliwości również kanały się nie pojawiały. Dlatego już zniechęcony że pewnie nie będzie działał, poprosiłem o wsparcie na forum i postanowiłem przeskanować automatycznie wszystkie 3-głowice. Trochę to trwało (DVB-S), lecz jak zaczął skanować DVB-T pokazały się kanały TV naziemnej i po tej opcji też zaczęła działać funkcja ręcznego wyszukiwania kanałów.  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(był widoczny pasek z postępem i częstotliwościami, nawet dłużej pasek postępu się zatrzymywał przy dostępnych częstotliwościach)

 

Zdaje się, że taki efekt - z zatrzymywaniem się na konkretnych częstotliwościach - występuję po podłączeniu dongla do ESI, dlatego Twoja wcześniejsza odpowiedź wydała mi się interesująca. A u siebie faktycznie: podpiąłem dongla, zainstalowałem ipka i puściłem pełny skan S+T ... bez świadomości, że to może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...