Skocz do zawartości

Dsi87 oscam.


Gość daromen21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daromen21

Witam. Jak zainstalować inny oscam?Mam kartę smart hd+ i strasznie mi się zacina .Czasem się zawiesza co 5min a czasem co 30min. Putty wyświetla taki coś

 

GraterliaOS:~# opkg install oscam-webif - 1.20-r9300
Installing oscam-webif (1.20-r9675) to root...
Downloading [url=http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/sh4/oscam-webif_1.20-r967]http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/sh4/oscam-webif_1.20-r967[/url]                                                                                                 5_sh4.ipk.
Unknown package '-'.
Unknown package '1.20-r9300'.
Collected errors:
* opkg_install_pkg: Package oscam-webif md5sum mismatch. Either the opkg or the                                                                                                  package index are corrupt. Try 'opkg update'.
* opkg_install_cmd: Cannot install package oscam-webif.
* opkg_install_cmd: Cannot install package -.
* opkg_install_cmd: Cannot install package 1.20-r9300.
GraterliaOS:~

Poprawiono błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak zainstlować inny oscam?Mam karte smart hd+ i strasznie mi sie zacina .Czasem sie zawiesza co 5min a czasem co 30min.Putty wyswietla taki coś

 

GraterliaOS:~# opkg install oscam-webif - 1.20-r9300

Installing oscam-webif (1.20-r9675) to root...

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/testing/sh4/oscam-webif_1.20-r967                                                                                                5_sh4.ipk.

Unknown package '-'.

Unknown package '1.20-r9300'.

Collected errors:

* opkg_install_pkg: Package oscam-webif md5sum mismatch. Either the opkg or the                                                                                                  package index are corrupt. Try 'opkg update'.

* opkg_install_cmd: Cannot install package oscam-webif.

* opkg_install_cmd: Cannot install package -.

* opkg_install_cmd: Cannot install package 1.20-r9300.

GraterliaOS:~

 

dziwnie sądzę, że przed próba instalacji nie zrobiłeś: opkg update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Jest zaktualizowane do najnowszego updata. Zawiesza się od kiedy go mam, czyli od 2 tygodni.

 

Wysłane z mojego Ascend G300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zaktualizowne do najnowszego updata.Zawiesz sie od kiedy go mam.czyli od 2 tygodni.

 

Wysłane z mojego Ascend G300 przy użyciu Tapatalka

 

1) już widzę gdzie popełniłeś błąd jeśli chodzi o instalacje oscama:

ma byc: opkg install oscam-webif

 

to co było po minusie, to był opis, stąd komunikaty o błędach,

robiłeś: opkg install oscam-webif - 1.20-r9300

 

2) conax (zwłaszcza na kartach "N") sprawia problemy i to nie jest wina oscama. możesz spróbować:

albo eksperymentować (zmieniać) parametry pracy karty (mhz, cardmz), są szanse że ustawienie 300/300 (jak pisze Mickey) poskutkuje

albo ustawić w parametrach czytnika ecmnotfoundlimit = 5 (wartość przykładowa - acz stosowana przez osobę z kartą robiącą problemy),

edycja: na dobrą sprawę, nie zaszkodzi zastosować obu rozwiązań

 

co spowoduje resetowanie czytnika gdy oscam dostanie określoną ilość odpowiedzi "not found"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w nazwie paczki.

Na moje  nie da się pociągnąć 1.20-r9300 gdyż oby dwie paczki tak samo nazwane są. Pójdzie najnowszy  1.20-r9696 po komendzie [shadow=red,left]opkg install oscam[/shadow]

opkg info oscam

Package: oscam

Version: 1.20-r9300

 

Package: oscam

Version: 1.20-r9696

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Tego próbowałeś:

 

mhz                     = 300
cardmhz                 = 300

Ustawiłam tak.Teraz poczekamy na efekt.

 

2) conax (zwłaszcza na kartach "N") sprawia problemy i to nie jest wina oscama. możesz spróbować:

albo eksperymentować (zmieniać) parametry pracy karty (mhz, cardmz), są szanse że ustawienie 300/300 (jak pisze Mickey) poskutkuje

albo ustawić w parametrach czytnika ecmnotfoundlimit = 5 (wartość przykładowa - acz stosowana przez osobę z kartą robiącą problemy),

edycja: na dobrą sprawę, nie zaszkodzi zastosować obu rozwiązań

 

W jakim pliku to sie zmienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...