Skocz do zawartości

2850ST vs DSI87 vs ESI88


Gość bartlomiejb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartlomiejb

Witam serdecznie.

 

Po zakupie nowego tv, okazało się że mój nbox ma problem z odtwarzaniem plików w formatach HD. W związku z tym zacząłem przymierzać się do zakupu nowego dekodera. Wybór padł na ESI88, niestety niska podaż powoduję dość duże zamieszanie na aukcjach. Alternatywą miał być Dsi87. Aż tu nagle u rodziny w szafie znalazł się 2850ST i myślę, że będzie go można tanio wytargać (60 - 70 zł mam zamiar zaproponować).

W związku z tym pojawiły się następujące pytania:

1. Tunery Sagemcom chwalone są jakość wykonania płyty głównej, jak to wygląda w przypadku 2850?

2. Jak ma się porównanie jakości A/V? Punktem wyjścia byłby obecny NBOX. Tv Panasonic tx-50x60 więc maks 720p.

3. Nie ukrywam, że u mnie główną dodatkową funkcją dekodera, jest odtwarzanie filmów z dysku sieciowego. Dotychczas 480p szło bez problemu, Nbox przy HD dostaje zadyszki i to jest głównym powodem powodem rozważania zmiany. Jak 2850 radzi sobie z plikami mkv 720p, 1080p i większymi niż 5GB?

 

Timeshift, youtube, tvnplayer nie mają znaczenia. Dwie głowice też nie będą wykorzystane. Dysk wewnętrzny też nie ma dla mnie znaczenia. Dekoder wykorzystywany będzie tylko do tv + odtwarzanie filmów z sieci najczęściej w 720p zapewne, ale miło by było jak by i 1080p ogarnął.

Zakładam budżet w moim przypadku na 2850st ok 230zł, dsi87 ok 300, Esi88 raczej nawet 400 zł, - pieniądze do odzyskania za sprzedaż nboxa.

Jest jeszcze 4 opcja: zostać przy tym co jest, i kupić normalny odtwarzacz sieciowy z pełną obsługą mkv.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koenig-August

Witam

 

2850 i DSI87 to prawie to samo, ten sam procesor, te same możliwości.

 

SagemCom ma polimerowe kondensatory (bardzo żywotne), wyświetlacz, ale nie ma DVB-T.

W 2850 przydało by się wymienić zasilacz, bo jest kiepdki, w DSI zasilacz jest OK.

 

Dekodery odtwarzają płynnie mkv i mają szybki LAN.

 

ESI88 jest troszkę nowszy ma podwójną głowicę i wyświetlacz VFD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartlomiejb

W sumie jak przeczytałem mojego posta stwierdziłem, że odpuszczę esi88. Więc ograniczę się do dsi87 lub tego 2850.

Skoro 2850 ma zwykłe kondensatory, to ile trzeba liczyć na wymianę ich i czy da się to zrobić samemu?

Tux pisał, że głowice w dsi są 2x czulsze niż w nboxie. Jak ma się to do 2850?

Dsi87 - obsługa tylko oryginalnym pilotem, da się to ogarnąć?

 

Wreszcie bezpośrednie porównanie  ok 60zł za 2850 a ok 100 - 120 za dsi który dekoder ma więcej plusów?

 

Do nboxa BSKA mam dwa zasilacze, jeden oryginalny, jeden dokupiłem 50W podejdzie któryś do 2850ST?

 

DVB-T nie ma dla mnie znaczenia.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...