Skocz do zawartości

automatyczne kopiowanie po zakończeniu nagrania z usb na hdd


Gość gidus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

piszę w tym dziale, ponieważ jestem użytkownikiem już nie wspieranego softu:

uname -a  : Linux Nbox2 2.6.32.59_stm24_0211 #21 PREEMPT Sat Apr 13 12:47:21 CEST 2013 sh4 G NU/Linux zatem

Użuwam flash-a usb do nagrywania oraz PTS (dysk jest głośny). Potem kopiuję nagranie z usb na hdd. (ograniczenie miejsca na usb).

Flash usb ma etykietę "records", hdd : "data". Kopiowanie odbywa się ręcznie.

Moje pytanie dot. automatycznego kopiowania nagrania po zakończeniu nagrywania z usb na hdd.

Mój pomysł, to skrypt w delay-u (np 60 sec), który będzie sprawdzał zawartość katalogu gdzie lądują nagrania, jeśli coś jest,

sprawdzał czy plik jest lock-ed (używany), jeśli nie- tzn. nagrywanie zakończone- przenieś. Jest to jednak trochę pokręcony

sposób.

 

Jakiś inny pomysł ?

Poszukałem, nie znalazłem..

 

dziękuję z góry za podpowiedź

 

pozdrawiam Gidus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ustawić tak, że PTS chodzi na flashu a nagrania idą prosto na dysk?

 

Taki automat, który reaguje na zakończenie nagrania i tak będzie startował dysk w nieoczekiwanym momencie, więc niewielki z niego pożytek. Jeżeli już jakiś automat co przenosi, to raczej coś co codziennie powiedzmy o 12:00 sprawdza czy są jakieś nagrania do przeniesienia i jeżeli trzeba, to je przenosi. Sprawdzałbym czy w folderze są pliki TS i jeżeli ich data modyfikacji jest starsza niż "5 minut temu" to wszystkie pliki o takiej samej nazwie co wspomniany TS ale dowolnym rozszerzeniu trzeba przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...