Skocz do zawartości

jak zmienić oscam


Gość pokus26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak można zmienić oscam w ADB5800xx_Graterlia_2.0.0-RC1

Kopiując oscam w miejsce starego przestaje mi działać i wyskakuje błąd. Co należy zrobić by po zmianie pliku oscam na inny zaczęło wszystko działać bo na obecnym oscam co chwile zawiesza mi się obraz.

Post poprawiono (pisownia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak mozna zmienic oscam w ADB5800xx_Graterlia_2.0.0-RC1

Kopjujac oscam w miejsce starego przestaje mi dzialac i wyskakuje blad. Co nalezy zrobic by po zmianie pliku osczm na inny zaczelo wszystko dzialac bo na obecnym oscam co chwile zawiesza mi sie obraz

 

Usuń starą lub nadaj jej inna nazwie np: oscam_old, potem dopiero załaduj nową po FTP i restart oscama np:gwiazdką z pilota lub w webif >SHUTDOWN / Restart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję podmienić oscam'a na starszą wersję z serii 7000 bo była dla mnie stabilniejsza ale niestety po podmianie lub oscam lub dodaniu oscam_user otrzymuje blad przy restarcie oscam

/etc/init.d/softcam.sh: line 40: /usr/bin/oscam: Permision danied

execute error 126

 

 

Wrzucałem z tego wątku http://forum.xunil.pl/index.php?topic=53.0

7119

oscam_last_amino.tar.gz

i chyba 7948

 

 

Gratenali 2 z aktualizacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję podmienić oscam'a na starszą wersję z serii 7000 bo była dla mnie stabilniejsza ale niestety po podmianie lub oscam lub dodaniu oscam_user otrzymuje blad przy restarcie oscam

/etc/init.d/softcam.sh: line 40: /usr/bin/oscam: Permision danied

execute error 126

 

 

Wrzucałem z tego wątku http://forum.xunil.pl/index.php?topic=53.0

7119

oscam_last_amino.tar.gz

i chyba 7948

 

 

Gratenali 2 z aktualizacjami

 

1) jak chcesz, to możesz wgrać nawet jeszcze starszy, ale nie polecamy, a już w szczególności nie polecamy odmian "amino"

2) http://forum.xunil.pl/index.php?topic=780.0

poczytaj instrukcje przy fragmencie

"Komunikat: /etc/init.d/softcam.sh: line 95: /usr/bin/oscam: Permission denied lub podobny"

 

na przyszłość proszę o wykazanie większej samodzielności w szukaniu dostępnych informacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zmiana atrybutu pomogła.

 

 

Wcześniej czytając tytuł tego wątku trochę go przekręciłem. W dodatku zmyliła mnie końcówka "a co nie dotyczy konfiguracji", choć nie do końca słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zmiana atrybutu pomogła.

 

 

Wcześniej czytając tytuł tego wątku trochę go przekręciłem. W dodatku zmyliła mnie końcówka "a co nie dotyczy konfiguracji", choć nie do końca słusznie.

 

uwaga przyjęta, zamienię na "a co nie dotyczy ustawień", zamysł był taki, że mają być docelowo dwa poradniki, jeden dotyczący tego co dane ustawienie robi, z komentarzami, a drugi (ten o którym piszemy), dotyczący podstaw organizacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość slimaktlen

witam, usiłuję podmienić binakrę oscama i po podmianie przy próbie uruchmienia dostaje komunikat :

"Segmentation fault"

a pobierałem binarkę tu z forum i od siebie z drugiego tunera wraz z konfigami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, usiłuję podmienić binakrę oscama i po podmianie przy próbie uruchmienia dostaje komunikat :

"Segmentation fault"

a pobierałem binarkę tu z forum i od siebie z drugiego tunera wraz z konfigami

 

podstawowe pytanie: na jaki odbiornik wgrywasz binarki, których próba uruchomienia skutkuje "Segmentation fault"?

 

Se skopiuj nowego oscama jako /usr/bin/oscam_user. Oryginalny oscam nie jest ruszony a zaczyna po reboocie działąć ten dograny

 

zapominasz, że tak się będzie dziać pod warunkiem, że w odbiorniku jest nasz system, w innym wypadku obsługi oscam_user nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abraham'ie:)

Innych systemów nie uznaję i zakładam że jest to właśnie nasz system.

 

Doceniam jedynie słuszny zapał :)

Jednak ja do tematu podchodzę uwzględniając szerszą perspektywę, gdyż na naszym systemie segmentation fault nie powinien się w ogóle zdarzyć, a opisywany objaw (pomijając egzotyczny problem z odbiornikiem) pasuje także do przypadku wgrania niewłaściwej binarki na niewłaściwy odbiornik, czyli binarki dla platformy SH4 na odbiornik pracujący w ramach innej platformy (np. mips w dreambox / vu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen

kto zgadnie ten ma browar ( dostarcze kurierem  :P ),

bez przesady aż takim laikiem nie jestem,jeśli pytam o jakiś system na jakimś forum to raczej na właściwym  :D ,

przerzucałem z bsla na bska ,

odnośnie oscam_user -to tylko domyślam się do czego służy ,choć jak go wybrać przy restarcie z pilota ?

 

a prawidłowa odpowiedź brzmi : dwa takie same mac adresy w jednej sieci :P i dwa takie same adresy ip

naprawiałem tuner znajomych i zapmniałem że mam drugi ( oprócz mojego  ) tuner w sieci i pakiety się jakoś podzieliły i część trafiła na jeden tuner a druga na drugi , jornołem się dopiero jak wyrwałem pen-a z tunera i wpiołem do kompa żeby zobaczyć dlaczego nie mogę skasować binarki -raptem po 5 godzinach  :-X

 

a tak abstrachując paczka z openvpn ma ten sam błąd ,binarka waży 407 mb a moja 1700 mb ( napisałem też w odpwiednim wątku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto zgadnie ten ma browar ( dostarcze kurierem  :P ),

bez przesady aż takim laikiem nie jestem,jeśli pytam o jakiś system na jakimś forum to raczej na właściwym  :D ,

przerzucałem z bsla na bska ,

odnośnie oscam_user -to tylko domyślam się do czego służy ,choć jak go wybrać przy restarcie z pilota ?

 

a prawidłowa odpowiedź brzmi : dwa takie same mac adresy w jednej sieci :P i dwa takie same adresy ip

naprawiałem tuner znajomych i zapmniałem że mam drugi ( oprócz mojego  ) tuner w sieci i pakiety się jakoś podzieliły i część trafiła na jeden tuner a druga na drugi , jornołem się dopiero jak wyrwałem pen-a z tunera i wpiołem do kompa żeby zobaczyć dlaczego nie mogę skasować binarki -raptem po 5 godzinach  :-X

 

a tak abstrachując paczka z openvpn ma ten sam błąd ,binarka waży 407 mb a moja 1700 mb ( napisałem też w odpwiednim wątku )

 

Jakby to napisać. Po lekturze niektórych dziko absurdalnych, błędnych, niedokładnych zgłoszeń problemów na bugtrackerze developerów oscama przestałem przyjmować "oczywiste" założenia, wolę się upewniać co użytkowni robi.

 

Co do rozmiaru binarki - cóż, to jest zależne od parametrów kompilacji. Jeśli wybrałeś dołączenie do kodu oscama bibliotek potrzebnych mu do pracy, to może być hm "słusznie duża". Binarka która zakłada obecność w systemie bibliotek będzie sporo mniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slimaktlen

kol@AbrahaM

z tą wielkością napewno masz rację , moja wiedza w tej kwestji jest za mała żeby to sprawdzić , ale obecna wersja do pobrania w opkg jest chyba jednak za bardzo "obcięta" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol@AbrahaM

z tą wielkością napewno masz rację , moja wiedza w tej kwestji jest za mała żeby to sprawdzić , ale obecna wersja do pobrania w opkg jest chyba jednak za bardzo "obcięta" :P

 

W "IRAQ", pisałem czemu wersja w dostępna opkg jest taka a nie inna, ale powtórzę tutaj też. Zarówno debug jak i webif (zwłaszcza na nBoxach to można odczuć), przyczynia się do spowolnienia pracy oscama. Założeniem Graterlii jest to, by odbiornik był maksymalnie wydajny, ceną tego jest pozbawienie go zbędnych rzeczy. To samo dotyczy oscama (w standardzie). Jak ktoś chce webif czy webif z debug, to może sobie wgrać jako oscam_user taką wersję, jaką chce. Włącznie z niedawno dodaną do wyboru wersją "all".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen

pisząc o wielkości plików pisałem o openvpn  8)

a co do oscam-a to rozumiem zamiary ,a czy można sprawdzić z poziomu telnetu co "wypluwa" oscam ,jak to było kiedyś np w mgcamd ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...