Skocz do zawartości

Jak często zawiesza się nbox...


Gość kolojan

Rekomendowane odpowiedzi

.....oraz przy jakich okolicznościach.Proszę żebyście pisali o waszych obserwacjach bo mam pewną teorię i chciałbym to potwierdzić aby wyeliminować lub ograniczyć.

 

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kiedy jest blisko "out of memory". Da się zawiesić na zawołanie, albo nie wiesza się wcale, jak już się opanuje kiedy mu to grozi. Niestety z każdym kolejnym dniem ilość wolnej pamięci się zmniejsza - procesy enigma2 i oscam rosną w pamięci. Ten pierwszy chyba głównie w związku z EPG. Niektóre pluginy też potrafią nagle zagarnąć wielką ilość RAMu, np. MediaPortal. Lubi też się wieszać przy przewijaniu, szczególnie w trybie TimeShift. Jednoczesne włączenie TS i zwykłego nagrywania też różnie się kończy.

 

Ale tak ogólnie, przy normalnym używaniu jako tuner TVSat, z Freeboxem albo Gratelią na pokładnie, nie wiesza się prawie wcale. Rekordowy uptime jaki osiągnąłem to ponad 2 tygodnie ... na wakacjach byłem i tylko nagrania z timera chodziły. I jeszcze jedno: Przynajmniej u mnie wiesza się enigma, nbox zwykle żyje i da się zalogować przez ssh i zrobić kulturalny reboot. Tak całkiem udaje mi się zawiesić go czasami tylko na TS oraz przy próbie odtworzenia nagrań, kiedy coś innego się nagrywa.

 

Masz jakieś inne spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....oraz przy jakich okolicznościach.Proszę żebyście pisali o waszych obserwacjach bo mam pewną teorię i chciałbym to potwierdzić aby wyeliminować lub ograniczyć.

 

Wcale!

Przy czym nBox jest używany jako odbiornik sat, nagrywarka wybranych audycji i odtwarzacz tego, co sam nagrał lub co wcześniej zostało nagrane w normalnym mpeg2/mpeg4. Z wtyczek mam dodane tylko autostandby. Rozważam wgranie EPG-IMport, tyle że niezbyt mi pasuje źródło, z którego ta wtyczka korzysta...

 

Ostatni restart boxa zrobiłem niepotrzebnie, gdyż przypuszczałem jego zawieszenie, a to siadły baterie w pilocie. Dwa tygodnie wcześniej robiłem pełny restart z powodu podmieniania player2.ko. Kolejne dwa tygodnie wcześniej (czyli w sumie gdzieś +-miesiąc temu), był restart wymuszony przez "fochy" oscama w jednej z wersji. Gdyby nie to, to box by miał uptime powyżej miesiąca. W tym momencie ma tylko 4 dni uptime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczyna mulić to restartuję E2 z pilota i oglądam dalej. Czasem i dwa tygodnie nic nie robię. Wczoraj za to mi się sam zrestartował, 5 minut po rozpoczęciu nagrania. Jestem niepocieszona :(  Parę tygodni temu też mi zawisł po zleceniu nagrania, ale sam się nie podniósł jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koenig-August

Na początek należy od nowa wgrać enigmę, jak nie pomoże to:

Nbox się zawiesza to należny sprawdzić, kondensatory i czy się procesor nie przegrzewa, najlepiej założyć radiator.

Jak się restartuje to mogą być kondensatory, lub poważniejsza usterka.

 

Przyczyn może być wiele, ale podałem najczęstsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...