Jump to content

TROP do serii BUGów?


Guest s6s

Recommended Posts

IMAGE G2 na NAND, takie obserwacje co może przyczynią się do wyjaśnienia niektórych "twardych" BUGów:

 

a.) robię tak: wrzucam cały ogromny rozszerzony zbiór pikonów do katalogu na USB, i potem kasuję katalog z /usr/local/share/enigma2/picon i zastępuję picon linkiem do tego na USB.

Potem ciesze oko pikonami w EPG ale stwierdzam, że lepiej nie zamulać systemu i właściwie te pikony niewiele dają więc kasuję link i restartuję system.

O DZIWO, po restarcie pikony w EPG i w ogóle nadal widać!

 

Jak to wyjaśnić, przecież katalogu (ani linku) /usr/local/share/enigma2/picon NIE MA!

 

Pozostały na partycji SWAP, albo gdzieś indziej enigma zapisała ścieżkę do tych pikonów na USB?

 

b.) przy kopiowaniu z jakiejś paczki.tar.gz do systemu OFFLINE na zamontowanym innym nośniku SPOD działającego systemu zaboot'owanego jeszcze z jakiejś innej partycji trzeba wykazać daleko posuniętą ostrożność ponieważ:

tar przechowuje całe konsekwentne drzewo katalogów (wraz z atrybutami) i jak znajdą się w nim linki typu:

/usr/share/enigma2 -> /usr/local/share/enigma2

to to do czego się odwołuje czyli "/usr/local/share/enigma2" ponieważ ma "/" na początku to niestety wypada na BIEŻĄCY SYSTEM a nie ten "offline" z PODMONTOWANEGO nośnika.

Tak więc mc głupieje w takim wypadku i kopiuje wtedy na bieżący system (zazwyczaj szkodząc mu) !!!!!!

 

Przyznam że nie wiem jak to potraktuje polecenie "tar -xvzf paczka.tar.gz -C /mnt/dest" ???

 

 

Link to comment
Share on other sites

ad. a) jeżeli wszystko jest jak napisałeś, to też nie mam pojęcia skąd te pikony są ciągle czytane

 

ad. b) hmmm... to faktycznie może warto byłoby poprawić, tak żeby link /usr/share/enigma2 prowadził do ../../local/share/enigma2, o ile dobrze policzyłem kropki, ale praktycznie znaczenie ma to tylko w sytuacji opisanej - czyli montowaniu jednego systemu w drugim

 

A co do rozpakowywania paczek. Moje są zwykle ze ścieżką względną, więc jak dasz -C /jakis/folder/w/systemie/plikow to w tym folderze się rozpakują. A link prowadzi gdzie prowadził, więc jak był bezwzględny, to taki jest.

Link to comment
Share on other sites

ad. a) jeszcze raz piszę, mam wrzucony cały "wypasiony" katalog picon na kartę SD na USB podmontowaną pod /media/data

tak więc katalog z pikonami znajduje się teraz pod ścieżką:

  /media/data/picon

i nic innego już nie ustawione, żadne ścieżki nie popodmieniane, żadnych linków ani nic podobnego,

a i tak przy (re)starcie enigma sobie odnajduje tamten katalog.

 

Jak np. odmontuję tę kartę z USB i zrestartuję enigmę to już wtedy pikony znikają z systemu na dobre,

 

ponowne zamontowanie i restart je przywraca.

 

Tak więc czy enigma robi jakiś scanning wszystkich nośników przy starcie?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...