Skocz do zawartości

Nbox jako serwer SAT->IP TVHEADEND


robert_cz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną prośbę do tych którzy mają działające środowisko do kompilacji pod SH4. Nboxy nie ą demonami prędkości, ale z tego co obserwowałem samo strumieniowanie nie męczy odbiornika.

Ciekawym pomysłem było by oglądać na sprzęcie z KODI, a Nbox byłby tylko serwerem strumienia. Jeśli to możliwe to bym prosił o kompilację takiego czegoś żeby odpalić TVHEADEND na nbox:

https://github.com/Audioniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nbox ma za mało ramu, aby komfortowo korzystać z tvheadend - działa ale tylko ze swapem, nie wspominając o timeshift. Miałem jakiś czas temu taki setup - nie polecam. Co da się zrobić na nbox'ie, to instalacja serwera SAT>IP, np minisatip. Tvheadend instalujemy wtedy na oddzielnym serwerze - może być nawet jakiś mocniejszy router. Są też aplikacje smart tv, które potrafią gadać wprost do serwera SAT>IP - niestety nie KODI. Obecnie mój setup wygląda tak:

  • nbox z minisatip i oscam - wszystko w nand
  • domowy serwerek z tvheadend - z dyskiem na timeshift i nagrania
  • kodi na smart tv albo telefonie/tablecie

Na takim setupie działają nawet kanały 4K FTA (na komercyjne nie mam abo).
Zalety:

  • tv (terminal) dekoduje strumień (stąd działa 4K) i robi upscaling,
  • timeshift i nagrania na serwerze,
  • brak dysków, pendrive'ów, czy innych skrzynek przy tv,
  • w nboxie pracuje w praktyce głowica i karta sieciowa, a cpu tylko spina
  • do tv potrzebny tylko ethernet lub wifi

Wady:

  • prądożerne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tequila napisał:

Nbox ma za mało ramu, aby komfortowo korzystać z tvheadend - działa ale tylko ze swapem, nie wspominając o timeshift. Miałem jakiś czas temu taki setup - nie polecam. Co da się zrobić na nbox'ie, to instalacja serwera SAT>IP, np minisatip. Tvheadend instalujemy wtedy na oddzielnym serwerze - może być nawet jakiś mocniejszy router. Są też aplikacje smart tv, które potrafią gadać wprost do serwera SAT>IP - niestety nie KODI. Obecnie mój setup wygląda tak:

  • nbox z minisatip i oscam - wszystko w nand
  • domowy serwerek z tvheadend - z dyskiem na timeshift i nagrania
  • kodi na smart tv albo telefonie/tablecie

Na takim setupie działają nawet kanały 4K FTA (na komercyjne nie mam abo).
Zalety:

  • tv (terminal) dekoduje strumień (stąd działa 4K) i robi upscaling,
  • timeshift i nagrania na serwerze,
  • brak dysków, pendrive'ów, czy innych skrzynek przy tv,
  • w nboxie pracuje w praktyce głowica i karta sieciowa, a cpu tylko spina
  • do tv potrzebny tylko ethernet lub wifi

Wady:

  • prądożerne

A gdzie można znaleźć ten soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.05.2021 o 09:47, tequila napisał:

Baza to GOS core. Minisatip ze źródeł stąd:

https://github.com/catalinii/minisatip

Byłaby szansa na wgranie/podlinkowanie działającej z oscamem binarki minisatip pod SH4? (I ewentualnie komendę, którą ją uruchamiasz)
Z dobry rok temu próbowałem takie rozwiązanie jak opisujesz odpalić, ale za nic nie mogłem z oscamem tego uruchomić i ostatecznie się poddałem. Nie pamiętam już dokładnie w czym był mój problem (kompilacja czy odpowiednie uruchomienie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A proszę bardzo. Najnowsza wersja. Wypakować archiwum do jakiegoś katalogu, np. /opt/minisatip. Z tegoż katalogu uruchamiamy poleceniem:
./minisatip --demux-dev 1 --document-root /opt/minisatip/html --dvbapi /tmp/camd.socket

W konfiguracji oscam.conf:
[dvbapi]
enabled                       = 1
au                            = 1
pmt_mode                      = 4
user                          = dvbapi

Działa z oscamem np w wersji 11572.
 

minisatip.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 20:23, tequila napisał:

Najnowsza wersja (1.1.43) działa kiepsko. Załączam starszą, stabilniejszą wersję (1.0.2-2f0737a).

minisatip.tgz 1 MB · 2 pobrania

Ogromne dzięki!

Potwierdzam, że ta wersja działa wspaniale. Nowsza potrafiła przestać odpytywać oscama lub się wysypać. Wszystko działa elegancko z odtwarzaniem na TV Panasonic, który ma wbudowaną obsługę SAT>IP, a także na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.09.2021 o 20:23, tequila napisał:

Najnowsza wersja (1.1.43) działa kiepsko. Załączam starszą, stabilniejszą wersję (1.0.2-2f0737a).

minisatip.tgz 1 MB · 18 pobrań

Dzięki za wstawienie tej wersji!

Udało mi się odpalić tę wersję na nboxie. Jednak nie jestem pewien, jakie ustawienia w tvheadend są potrzebne, aby to sprawnie działało. Na domyślnych ustawieniach znajduje mi parę muxów po wywołaniu funkcji "Force scan" ale to wszystko.

Czy mógłbyś podzielić się swoją konfiguracją klienta sat ip w tvheadned? 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio bawiłem się trochę aby postawić podobny set-up. Minisatip nawet najnowszy działał, ale w momencie kiedy przestałem oglądać telewizję lub epg skończyło się pobierać, program kończył swoje życie. Pobrałem wersję którą tutaj kolega wyżej podesłał i problem ustał póki co. Tvheadend zainstalowałem na moim routerze (malinka na OpenWRT). Na nboxie program wypakowałem do poniżej wymienionej ścieżki i użyłem komendy:

/root/minisatip/minisatip -R /root/minisatip/html -o /tmp/camd.socket

Odpalam htop i podglądam jak się box zachowuje i czy minisatip dalej hula.
W innym oknie terminala loguję się do serwera tvheadend (w moim przypadku router) i wydaję polecenie:

/usr/bin/tvheadend -c /etc/tvheadend --satip_xml http://ip.nboxa:8080/desc.xml

W oknie przeglądarki wpisuję adres ip.tvheadend:9981 i przechodzę do zakładki Configuration -> DVB Inputs -> TV adapters
Tutaj powinny pojawić się tunery minisatip z adresem ip. Jeśli tak jest, to wszystko jest w porządku i działa. Można zacząć konfigurować, przeskanować niebo i dodać muxy. Można automatycznie to zrobić, ale ja preferuję robić to manualnie. Jest trochę przy tym roboty, ale odchodzi mi za to praca związana z usuwaniem niepożądanych muxow/kanałów. Dodając muxy posiłkuję się stroną lyngsat.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...