Skocz do zawartości

Sieć WLAN / prędkość wifi


Gość bipbop

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem to forum, przeczytałem posty odnośnie sieci, ale nie znalazłem dyskusji odnośnie ustawień/prędkości sieci WLAN dla naszych tunerków (nbox+graterlia).

Zakładam ten wątek bo mam problem i już nie daję rady.

Na wstępie nadmienię że posiadam co najmniej sporą wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem w obszarze IT / LAN / WLAN.

 

Posiadam nbox BSLA z wgranym graterlia 1.x.x (póki co) z upalonym portem LAN (nie wiem jakim cudem bo byłem na wczasach , tunek był z prądu wyłączony tak jak i pozostałe urządzenia sieciowe) więc zmuszony byłem zakupić wifi na usb - mam Ferguson w02 (chipset rt5370).

Mam router Linksys WRT54G - oprogramowanie dotychczas używane to DDWRT.

 

Chcę korzystając z połączenia nbox (wif) <-> router WRT54G <-> laptop (wif) móc streamować kanały TVN HD, do tego potrzeba transferu rzędu 2 MB/s (czy tam około 15 Mbit/s). 

 

U mnie maks prędkości DL: 1,3 MB/s , UL: 0,9 MB/s

Przyznaje że zaczynam rozkładać ręce bo zrobiłem już wszystko (oprócz wgrania uboota 400Mhz) co może przyjść do głowy aby tą prędkość dźwignąć:

-zmiana ustawień sieci w nbox`ie na każdą możliwą konfigurację

-zmiana ustawień sieci routera w prawie każdym możliwym miejscu

-zmiana oprogramowania routera (na openwrt,ddwrt i oryginalny soft)

-zmiana ustawienia anten routera/przenosiny routera

-zmiana/użycie innego routera

-zmiana ustawień sieci komputerów (Lenovo y550/ Hp 2560p) / testy również z tabletem(1 rdzeń , 1,1 Ghz) i smartphonem (4+1 rdzeni, 1,5 Ghz)

-testy z włączonym/wyłączonym (standby) dekoderem

 

Jedyne co udało mi się zrobić to zwiększyć transfer o 0,2 MB/s (do  1,5 MB/s) dzięki opcji frameburst (czy też afterburn bo teraz nie pamiętam dokładnie) w ustawieniach routera na sofcie DDWRT.

 

Dodam że rzadko pingi do nboxa mam poniżej 2ms, a urządzenie(nbox) nie jest dodatkowo obciążone nagrywaniem/odtwarzaniem.

Na innych softach routera to jeszcze gorzej chodzi.

 

Ma ktoś doświadczenie/pomysł co można by zrobić?

 

Myślę jeszcze aby zaryzykować i wydać kasę na drugi, bardziej sprawdzony USB WIFI - czy ktoś może mi polecić konkretny, bezproblemowy model na którym ma przetestowaną przepustowość i osiąga te 5-6 MB/s (bo tak na forach piszą, że tyle powinien ten sprzęt uciągnąć - co prawda po LAN`ie ale na WIFI powinno chyba być tylko lepiej ?).

 

Z góry dzięki za pomoc i dyskusję w tym temacie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WiFi w standardzie 802.11g osiągniesz maksymalnie coś około 2,5MB/s (20 Mbit/s) - przy aktywnym tylko jednym połączeniu i transferze tylko w jedną stronę. Więcej się nie da i tyle. Nie brakuje Ci już tak wiele do maksa :) Te 5-6 MB/s to po kablu...

 

Z tego co wiem, to nbox obsługuje dwie wersje kart bezprzewodowych. Widziałem, że pppp pisał, że jemu stream HD nie tnie po wifi. Niech się wypowie jaki typ karty/chipsetu ma. Może ten drugi i taki będzie lepszy?

 

Kartę na USB najlepiej by było sprawdzić podłączając do komputera, żeby zmierzyć transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wifi na RT5370 a router to Asus 500GPv2 na Broadcomie ze wsparciem 802.11b/g tylko + Tomato by Shibby.

W lapku mam bodajże RT73

 

jaki dokładnie model wifi (producent/model?) Jakie predkości na nim osiągasz ftp-em z i do nboxa (DL/UL)? Moj WRT54G tez jest na broadcomie i chyba tez jest tomato z tego co mi sie kojarzy, wiec moze sproboje tomato jeszcze.

 

EDIT 02-08-2013: Wrzuciłem tomato i różnicy żadnej nie ma... moim zdaniem pozostaje jedynie test z inną kartą sieciową i/lub wgranie uboota 400 Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc na moim BSLA mam w obie strony transfery przez ftp (plik 35MB ) na stabilnym poziomie 10376kbit/s (inaczej 1266KB/s)

. Wszystko na wifi 54g. Router Asus WL-500GPv2 z tomato by shibby. Wifi w 5800 na RT5370. Wifi w lapku Intela IWL4965.

Screenshot transferów z routera załaczony - kilka próbek w te i w tamte. I faktem jest że nie tnie HD, Może to u was kwestia stabilniości połaczenia jest. U mnie jest jak wryte lekko ponad 1,2MB/s. To co tu widać to jeszcze niezdąrzył się rozkręcić w sumie.

Te 1,3MB/s to nie wąsko jest dla zdecydowanej większości HD.

 

--------------------------------

Pokusiłem się o pomiar transferu podczas streamingu tvn7hd. Zero zacięć.

Zapis z routera w załaczniku. Jak widać transfer tego streamingu jest grubo pod prędkościami które  osiągałem w pierwszym teście.

Więc mnie nie dziwi że nie tnie. Tu zapewne chodzi o stabilność połaczenia. Stawiam na drętwe routery.

transfery_5800.thumb.png.0c0a277093fdb7b48a654ff31abee55d.png

555979797_Zrzut_ekranu_z_2013-08-17_221510.thumb.png.a77b9f364f7529770ea38dc93900bfb4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś po wi-fi osiąga połączenia szybsze niż :

Bit Rate=65 Mb/s  np 130, 150 ?

(Link Quality=97/100  Signal level:-47 dBm  Noise level:-73 dBm)

usb w ADB: Realtek 5370 chipsets - 150 Mbit/s,

router: tplink WR1043ND

 

czy nie połączy się szybciej ?

 

próbowałem kart USB-LAN(RJ45) ale brak sterowników :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...