Skocz do zawartości

MiniDLNA - problem z indeksowaniem nowych materiałów


embas

Rekomendowane odpowiedzi

Doinstalowałem pakiet MiniDLNA 1.1.5-2, aby móc odtwarzać nagrane przez nBOX materiały na innym telewizorze.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu serwera MiniDLNA następuje proces indeksacji nagrań (plik files.db). Po jego zakończeniu wszystko działa jak należy - na podłączonych do sieci odbiornikach można oglądać nagrane na nBOX-ie materiały.

Niestety, nowe nagrania (zapisane na dysk po pierwszej indeksacji) nie są widoczne (nie są indeksowane).

Problem rozwiązuje ponowna indeksacja. W tym celu zatrzymuję serwer, usuwam plik files.db a następnie uruchamiam serwer ponownie - następuje ponowna indeksacja materiałów łącznie z ostatnio nagranymi.

 

Przejrzałem plik logi serwera MiniDLNA - pojawia się informacja:

 

[2017/08/15 21:41:00] inotify.c:658: error: inotify_init() failed!
[2017/08/15 21:41:00] inotify.c:92: error: inotify_add_watch(/hdd/movie) [Function not implemented]

 

O ile się nie mylę to właśnie brak zaimplementowanego w kernelu inotify, który jest wykorzystywany do monitorowania zdarzeń systemu plików powoduje taki stan rzeczy tzn. brak automatycznego indeksowania nowych nagrań.

 

Czy można tę funkcję jakoś dodać do systemu, albo w jakiś inny sposób rozwiązać problem braku indeksacji nowych materiałów.

 

Posiadam wgrany Kernel 2.6.32.61.0217.06

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz co zrobić z plikiem z linka, to spróbuj: http://misiak.mini.net.pl/~marcinkk/kernel/adb5800/uImage_inotify.zip

U mnie wypisuje:

[root@nbox ~]# zcat /proc/config.gz | grep INOTIFY
CONFIG_INOTIFY=y
CONFIG_INOTIFY_USER=y

i

[root@nbox ~]# uname -a
Linux nbox 2.6.32.61_stm24_0217 #1 PREEMPT Tue Feb 14 15:09:43 CET 2017 sh4 GNU/Linux

Ale niekoniecznie zadziała u Ciebie w ogóle, więc bez kopii zapasowej nie próbuj.

 

BTW: Chciałem załączyć plik regulaminowo ... ale napisało, że za duży jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jakąś małą podpowiedź?  ;)

 

A jak tuner nie wstanie to będzie na mnie...

 

Plik o takiej nazwie jak w załączniku znajduje się normalnie w katalogu /boot (mimo rozszerzenia .gz nie trzeba go wypakowywać już), jeżeli system jest na pendrawjie, ... ale zanim podmienisz upewnij się, że numerek (2.6.32.61_stm24_0217) zwracany przez uname -a u Ciebie jest taki sam. Inaczej moduły się nie załadują. W razie czego paczkę z modułami też mogę udostępnić.

 

Jeżeli system masz w NAND ... to też się da użyć tego pliku, ale nie podejmuję się napisać nawet słowa instrukcji. W poprzednim przypadku system się nie uruchomi i tyle, przy modyfikacji NAND ... możesz zrobić cegłę z tunera jak coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...