Skocz do zawartości

Graterlia w Nand , -U S -U C -U H na wyswietlaczu


pasi7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem. Po wrzuceniu do Nand Graterli w BSKA. Na wyświetlaczu było wszystko pięknie i kolorowo. Najpierw wyświetlił się adres IP, co ułatwilo dalszą prace. Ale teraz stanąłem, na wyświetlaczu cały czas przemiennie wyświetla sie: -U S po paru sekundach -U C ,a następnie -U H i całkowity brak reakcji na pilota. Podejrzewam że to będzie coś z wyjściem sygnału Video do TV. Ponieważ TV dziwnie reaguje na zmiany na wyświetlaczu. Jak to naprawic lub jak na sztywno dodac po FTP wyjście Video na próbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie odbiornika pojawia się coś na ekranie? Powinno być logo powitalne na ekranie.

 

A co do pilota. Rozumiem, że przez terminal możesz się dostać?

 

Zatrzymaj obsługę pilota skryptem:

 

/etc/init.d/gremotecontrol stop

 

A potem odpal go ręcznie w konsoli:

 

lircd /etc/lircd.conf
evremote2 useLircdName

 

W ten sposób odpalony evremote2 będzie wyświetlał na ekranie informacje o tym jaki guzik na pilocie naciśnięto. Sprawdzisz czy pilot działa.

 

A żeby pominąć wstępną konfigurację ... nie testowane, ale powinno działać:

 

Zatrzymaj enigmę:

 

/etc/init.d/gui stop

 

albo

 

killall -9 enigma2

 

Podmień zawartość pliku /etc/enigma2/settings na ... wydaje mi się, że takie minimum powinno starczyć:

 

config.misc.firstrun=false
config.misc.initialchannelselection=false
config.misc.useTransponderTime=false
config.misc.languageselected=false
config.misc.videowizardenabled=false
config.osd.language=pl_PL
config.av.videoport=HDMI

 

Nawet tylko 2 linijki, 1 i 5, powinny wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z innego usb, zmieniałem kabel HDMI i próbowałem po EURO. Doszedłem do wniosku ze przy zmianie rozdzielczości sypie się GUI. Objaw tylko z Nand po USB chodzi OK.

 

 

Udało się. Na nowo Graterlia do Nand, potem sysupdate-niestety nie chodzi. Więc poszło po opkg update && opkg upgrade, doinstalowałem tylko Enigma, a reszta z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...