Skocz do zawartości

Streaming obrazu i problem z za częstym usypianiem dysku.


deemax

Rekomendowane odpowiedzi

Do wczoraj używałem Graterlia z tapetą świąteczna lecz postanowiłem wrzucić najnowszy build i zaczęły się problemy :) Dekoder i telewizor mam w sypialni lecz drugi tv w salonie do którego podpinam tablet z Kodi który odbiera streaming z Nboxa. Wszystko działało płynnie i bez jakichkolwiek zacięć do wczoraj na starej wersji Graterlia. Odkąd wgrałem nową wersję i ustawiłem hdparm to zaczęły się problemy. Wygląda to tak jakby w trakcie streamowania hdparm usypiał dysk po czym po 2 sekundach on znów startuje na 2 minuty i tak w kółko. Kiedyś w trakcie streamowania dysk kręcił się cały czas. Teraz te wyłączenia skutkują chwilową szachownicą na ekranie tabletu. Wyłączyłem parametr -B i próbowałem różne wartości parametru -S. Kiedy odinstaluję hdparm to streaming działa jak kiedyś czyli bardzo dobrze, lecz nie chciał bym pozbawiać się możliwości usypiania dysku bo jednak wieczorem kiedy oglądam tv w sypialni to nie lubię jak HDD buczy.

 

P.S. przy okazji czy ktoś z użytkowników VU zaobserwował podobną sytuację z usypianiem dysku? Pytam ponieważ noszę się z zamiarem zamiany Nboxa na VU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ci się wybudza, przy streamingu? No bez jaj.

Mi się dysk wybudza przy włączeniu tunera, wywołaniu zaplisty, czy nawet przełączeniu kanału z klawiszy numerycznych - temat w tym dziale.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...