Jump to content

Streaming obrazu i problem z za częstym usypianiem dysku.


deemax

Recommended Posts

Do wczoraj używałem Graterlia z tapetą świąteczna lecz postanowiłem wrzucić najnowszy build i zaczęły się problemy :) Dekoder i telewizor mam w sypialni lecz drugi tv w salonie do którego podpinam tablet z Kodi który odbiera streaming z Nboxa. Wszystko działało płynnie i bez jakichkolwiek zacięć do wczoraj na starej wersji Graterlia. Odkąd wgrałem nową wersję i ustawiłem hdparm to zaczęły się problemy. Wygląda to tak jakby w trakcie streamowania hdparm usypiał dysk po czym po 2 sekundach on znów startuje na 2 minuty i tak w kółko. Kiedyś w trakcie streamowania dysk kręcił się cały czas. Teraz te wyłączenia skutkują chwilową szachownicą na ekranie tabletu. Wyłączyłem parametr -B i próbowałem różne wartości parametru -S. Kiedy odinstaluję hdparm to streaming działa jak kiedyś czyli bardzo dobrze, lecz nie chciał bym pozbawiać się możliwości usypiania dysku bo jednak wieczorem kiedy oglądam tv w sypialni to nie lubię jak HDD buczy.

 

P.S. przy okazji czy ktoś z użytkowników VU zaobserwował podobną sytuację z usypianiem dysku? Pytam ponieważ noszę się z zamiarem zamiany Nboxa na VU.

Link to comment
Share on other sites

Guest misiu2000

Dysk ci się wybudza, przy streamingu? No bez jaj.

Mi się dysk wybudza przy włączeniu tunera, wywołaniu zaplisty, czy nawet przełączeniu kanału z klawiszy numerycznych - temat w tym dziale.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...