Skocz do zawartości

Streaming na urządzenia mobilne.


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że warto rozpocząć temat streamingu czyli strumieniowania albo po prostu oglądania TV na urządzeniach mobilnych.

Było już kilka wątków na ten temat ale warto by było zgromadzić to w jednym miejscu.

 

Testowałem na różnych platformach, IOS, Android czy też PC Windows oraz Macbook. Wnioski są różne, zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu oglądam na PC (gdy tv okupowany przez innych domownikow)  za pomocą VLC. Mam pobraną listę kanałów poprzez open webif. Generalnie działa bardzo fajnie, poza tym że jest kilka kanałów na liście które się nie otwierają, ale to naprawdę kilka z ok. 200 dostępnych. Co ciekawe niektóre z tych niedziałających otwierają się jeśli podam link do pojedynczego streamu lub otworzę w MPC, ale w tym drugim mam z kolei problem z otwarciem dużej listy... Czytałem kiedyś na forum że można zamienić jakieś fragmenty w linku PID na wartości hex czy jakoś tak, ale nigdy nie udało mi się tego do końca ogarnąć.

 

Próbowałem też oglądać na telefonie z Andkiem czy to przez VLC czy też aplikację Dream Epg czy kiedyś jeszcze jakaś inna ale nie pamiętam nazwy. Niestety zawsze szatkowało lub wcale nie buforowało, więc chyba mój leciwy Samsung S3 nie wyrabia? 

Niebawem się przesiądę na jakiś nowszy telefon więc sprawdzę raz jeszcze.

Oczywiście streamuję z jeszcze bardziej leciwego BZZB więc mam też na uwadze pewne ograniczenia, ale jak wspominałem na PC jest ok.

Musze też wyciągnąć z szafy starego lapka (chyba jakiś celeron) i zobaczymy czy da radę płynnie odtworzyć strumień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko działa ładnie jeżeli tylko docelowa platforma ma dość mocy obliczeniowej.

Trochę też zależy od aplikacji, która strumień odtwarza.

 

Na Windows niby lepiej spisuje się MPC HC niż VLC. Ale też VLC 64-bit działa znakomicie w przeciwieństwie do wersji 32-bit.

Na Linuksie używam SMPlayer z silnikiem mpv co z grubsza daje radę na moim starym laptopie. Z HD, z SD nie ma żadnych problemów.

Ale to dotyczy Ubuntu 16.04. Jakoś odnoszę wrażenie, że na 14.04 VLC działał na tej samej maszynie lepiej.

 

A na Androidzie MX Player Pro odpalany z poziomu DreamDroid działa bardzo dobrze z Allwinner A33, ale mój Mediatek MT6589 już nie bardzo daje rady z kanałami HD.

Na VLC na Mediateku było gorzej niż w MX. Na A33 nie testowałem VLC.

 

W roli serwera ADB5800, UHD88 lub ESI88. Bez znaczenia.

 

Sieć. Ogólnie Ethernet 1Gbit/s. Tunery podłączone kablem. 100Mbit/s. WiFi 802.11n na 901ND ... ale jakoś wiele gorzej nie było na 802.11g. AP też kablem 100Mbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mickey[/member] wrzuciłem sobie na Androida MX Player (co prawda w podstawowej wersji, nie Pro) i działa pięknie, nawet kanały HD idą bez zacięcia choć mam komunikat podobnie jak na vlc iż sprzętowy dekoder jest nie obsługiwany, ale programowy daje radę w przeciwieństwie do vlc.

Wszystko na wifi 2.4G z 1 kreską,  bo 5G nie mam już  zasięgu w sypialni.

 

Co do Windowsa - czy w MPC HC możesz odtwarzać jakieś większe listy? Tzn np. taką by mieć na niej np  całe nc+ i móc wybierać sobie z listy kanał który chcesz streamować? U mnie coś szwankuje (tzn. lista wczytuje się długo, czasami wiesza program, choć jak już wejdzie to działa). Pojedyncze kanały idą od razu. Na vlc z kolei lista +/- 200 pozycji nie sprawia żadnych problemów.

 

 

edit: Wygląda na to, że taki problem występuje nie tylko u mnie. Pod tym linkiem ktoś już zgłosił dokładnie ten sam problem, ale rozwiązania chyba jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPC-HC ... nawet nie wiem, pojedyncze linki odtwarzam.

 

MX Player: Po włączeniu w opcjach HW+ działa mi poprawnie, ale HW też mi nie działa.

 

PS. Ostatnio jakoś tak wyszło, że na telefonie oglądałem strumień HD przez 2 godziny (a nie tylko chwilę dla testu). Idealnie może nie było, czasami były kwadraciki, ale ogólnie działało bez problemów cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...