Jump to content

własny wygaszacz


jordi

Recommended Posts

Chciałbym wrzucić u siebie na dekoderze własny wygaszacz ekranu, tak aby zastąpić standardowego pingwinka z openpli. Nie znalazłem na ten temat informacji na forum, więc zacząłem trochę grzebać w plikach. Używam obecnie skórki InfinityHD, ale tam nic konkretnego nie znalazłem. Podmieniłem jednak (póki co chwilowo) plik screensaverpicture.png znajdujący się w /usr/local/share/enigma2/skin_default/ i działa, ale mam w związku z tym 2 pytania.

 

1) W jakim pliku znajdę ustawienia odnośnie wymiarów wygaszacza? Chodzi o to, że gdy dam większy (szerszy) to jeden z boków jest ucięty. Domniemam, że gdzieś jest możliwość podania odpowiedniej wysokości i szerokości obrazka (w ostateczności, jeśli się nie da w łatwy sposób edytować to po prostu przytnę do odpowiednich wymiarów)

 

2) Czy można w jakiś sposób (ew. jak?) przypisać alternatywną nazwę dla pliku screensaverpicture.png aby nie wywalało go po każdej aktualizacji skórki default  ? Coś jak ma miejsce z logo_.mvi w boot lub folderem ze spinnerem ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...