Jump to content

nBOX - SAT>IP client


Guest fryta008

Recommended Posts

Guest fryta008

Witam wszystkich fascynatów.

 

Mam małe pytanie uruchomiłem w domu server SAT>IP. Rozwiązanie pięknie działa na TVHeadend. Udostępniam 4 tunery na 2x weteku play. Posiadam jeszcze Czarnego nboxa w sypialni, jako że nie chce mi się zmieniać konwertera na octo, ponieważ ten który posiadam ma ciekawą funkcję - możliwość podłączenia do konwertera anteny naziemnej i pasywnie miksuje mi naziemną z sat.  Pomyślałem że będę sobie do sypialni wysłał sygnał SAT po LAN używając protokołu SAT>IP (http://www.satip.info/)

 

Znalazłem na sieci wpisy mówiące o tym że działa to z dodatkiem enigma2-plugin-extensions-remotestreamconvert. Niestety kochana Graterlia nie ma takiego pluginu :(.

 

Jest szansa na paczki do nboxa do tej funkcjonalności?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest fryta008

Dziękuję za odpowiedź, niestety w wpisie który podałeś padło kilka rozwiązań :) i intersuje mnie opcja zapasowego tunera. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale to chyba nie jest sat>ip tylko stream. Czyli dekodowanie kanałów jest na dekoderze biorcy domniemam?

Link to comment
Share on other sites

Guest fryta008

Wiem, wiem. Byłem w trakcie szukania rozwiązania SAT>IP na enigmie. Jest sporo tego na VU+ ale na SH4 nic nie wiedziałem myślałem że ktoś już to robił na Nbox. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fryta008

Doszedłem do wniosku że jedna w sypialni postawie raspberry pi 3 z KODI i bede stream robil z serwera. A blaszaka sprzedam za drobne 100 kilka złotych. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Wiem że temat sprzed roku ale nie ma z niego żadnej konkluzji.

 

Czy jest szansa na odpalenie dziś boksa tak aby enigma na nboxie czy esi używała sat>ip zamiast fizycznego dvb-s który jest na pokładzie?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ale mnie chodzi o obsługę po prostu protokołu SAT>IP takiego klasycznego - że serwerem jest minisatip na przykład - czy ta funkcja wspiera ten protokół?

Link to comment
Share on other sites

Do tego jest funkcja "zapasowy zdalny odbiornik" w menu. Tyle, że dekoduje "zdalny odbiornik". Poza tym działa poprawnie. Przynajmniej pomiędzy tunerami na E2 i zdaje się, że wymaga OpenWebifa na "zdalnym odbiorniku".

Sorki za pytanie ale nigdy z tego nie korzystałem. Jak działa zapasowy zdalny odbiornik ? Załóżmy że jest skonfigurowany w opcjach podstawowego odbiornika, widoczny w sieci i ma podłączony "zapasowy telewizor" Czy to wystarczy aby oglądac TV na zapasowym ? Czy zapasowy musi mieć podłączoną instalację anteny SAT ?

Link to comment
Share on other sites

U mnie "zapasowy" nie ma TV, ale za to ma dostęp do wolnego gniazdka SAT. Na tunerze, który z niego korzysta, kiedy głowica jest zajęta obsługą nagrywania, to sygnał idzie właśnie z zapasowego jako strumień po sieci.

 

Funkcja zapasowego zdalnego odbiornika jest wewnętrzną sprawą enigmy. Z tego co zrozumiałem w źródłach, to do zdalnego odbiornika generowane jest żądanie wysłania strumienia, które jest rozumiane przez OpenWebif. Czyli, żeby coś współpracowało, to musi takie zapytanie rozumieć i odpowiedzieć zgodnie z oczekiwaniami. W konfiguracji podaje się tylko IP a reszta linka generowane jest przez enigmę podczas chęci skorzystania z zapasowego odbiornika na podstawie aktualnie włączonego kanału.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...