Skocz do zawartości

DiSEqC nie działa


Gość zjaraniec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zjaraniec

Witam,

dziwna przypadłość na którą nie mam pomysłu.

Mam nowy nbox BSLA, instalacja anetnowa to 3 x single (Thor, Astra 19,2 i Astra 23,5) oraz 1 x Quad na Hotbirda.

3 single i 1 wyjście z quada podpięte do przełącznika diseqc 4/1 i to do jednej z głowić dekodera. Druga głowica podpięta bezpośrednio do quada na hotbirda.

Po wgraniu świeżej graterli głowica wykrywa tylko hotbirda(mam na myśli tą podpięta do diseqca), w dodatku wykrywa go tylko na porcie A, chociaż wiem że hotbird w przełączniku jest u mnie na porcie B. Z drugą głowicą nie ma problemu, jest tylko hot bird tak jak być powinno.

 

Czyli brak pozostałych satelit i w tym jest problem.

 

Wykluczyłem kilka sytuacji:

 

Dekoder jest sprawny bo

  a) po zamianie kabli i podpięciu ich na odwrót sytuacja jest taka sama

  b) wgrałem graterlie ponownie tym razem nie do nand a na pendrive, jest dalej tak samo

  c) wgrałem do nand pierwotny soft tj. openpli, diseqc działa tak jak dawniej, wykrywa wszystkie satelity

  d) dla pewności podpiąłem innego nboxa z openpli, jest ok, wykrywa wszystkie satelity

 

Świadczy to o tym że sprawny jest również przełącznik diseqc. A problem jest w takim razie tylko softwareowy po stronie wgranej graterli.

Nie mam już za bardzo pomysłów w czym może być problem. Testowałem również pluginem diseqc tester, test przechodzi tylko na hotbirdzie, pozostałe satelity "failed".

 

Jeśli chodzi o ustawienia to mam "ustaw napięcie i sygnał 22Khz" na TAK, i wysyłaj sygnał diseqc tylko podczas zmiany satelity na NIE.

Na dokładnie tych ustawieniach inny nbox działa jak należy.

 

Poproszę o pomoc.

 


Scalono wiadomość: [time]1482950048[/time]

po kilku dniach "walki", kilkukrotnym wgrywaniem graterlii, jak i innych softów wszelkiej maści dochodzę do wniosku że graterlia ma bug-a który objawia się na nboxach BSLA.

Byłem bliski już kupowania innego przełącznika diseqc (mam goldern interstar 4/1 kilkuletni) ale pewnie to i tak nie rozwiązałoby problemu bo na 99% uważam że to kwestia buga w sofcie.

 

Dziwnym trafem nagle diseqc ożył po którymś z kolei restartów -  ale po podpięciu go do tunera/głowicy B. Na głowicy A pozostaje możliwość korzystania tylko z hotbirda.

Póki co załatwia mi to sprawę bo i tak mam single na inne satelity więc jest ok, ale gdybym miał np. multiswitcha?

Developerów GOSa zachęcam do przyjrzenia się temu przypadkowi, Graterlia to świetny system który i tak wolę niż jakiekolwiek inne ale fajnie by było jakby Diseqc działał bezproblemu na obu głowicach.

Miałem okazję sprawdzenia przez święta również nboxa bzzb, tam tego problem nie występuje, przynajmniej w egzemplarzu który posiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...