Skocz do zawartości

mapowanie klawiszy pilota.


Gość cedrowagorka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cedrowagorka

Panie i Panowie,

 

zmieniłem w opcjach dekodera przypisanie opcji do klawiszy na pilocie i niestety wywaliłem możliwość wejścia w menu dekodera. Pod klawiszem setup mam menu od wyłączenia dekodera, tak samo pod OPT.

 

Który plik i gdzie należy podmienić, żeby przywrócić domyślne mapowanie?

Skopiuje z innego dekodera ustawienia.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cedrowagorka

W /etc/enigma2 jest plik settings. Znalazłem tam wpisy, które wskazywałyby między innymi na moje mapowanie klawiszy. Niestety zmiana tych wpisów i restart GUI, czy restart systemu nic nie zmienia. :((

 

Pewnie zapisane to jest jeszcze gdzieś, bo po restarcie nadal ustawienie jest takie jak było przed wprowadzeniem zmian w tym pliku.

 

Może przez Telnet/ssh da się jakąś komendą wywołać na dekoderze Menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W /etc/enigma2 jest plik settings. Znalazłem tam wpisy, które wskazywałyby między innymi na moje mapowanie klawiszy. Niestety zmiana tych wpisów i restart GUI, czy restart systemu nic nie zmienia. :((

 

Plik do edycji ok, tylko z resztą problem.

 

Jeżeli zmieniasz w settings a potem robisz restart z pilota ... to nic to nie daje. Przy restarcie zapisywany jest settings danymi z pamięci. Najpierw zatrzymanie enigmy z konsoli /etc/init.d/gui stop, potem edycja pliku a potem /etc/init.d/gui start albo reboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cedrowagorka
Jeżeli zmieniasz w settings a potem robisz restart z pilota ... to nic to nie daje. Przy restarcie zapisywany jest settings danymi z pamięci. Najpierw zatrzymanie enigmy z konsoli /etc/init.d/gui stop, potem edycja pliku a potem /etc/init.d/gui start albo reboot.

 

 

Ogromne dzięki mickey.

 

Myślę, że można zostawić ten wątek dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...