Skocz do zawartości

Wiekszość rzeczy nie działa na graterlia os uruchamiane z usb


Gość woytek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość woytek1989

Witam

jestem tu nowy kurcze zaczynam przygodę z enigma i boxem 5800 sx mianowicie bootując dekoder na usb nie działa telnet i sporo innych dodatków nie mogę wejść w oscama przez przeglądarkę uruchomiony z nand działa wszystko czy coś trzeba zainstalować dograć ?? Dodam ze gdy jest na usb parametry softcam menager są identyczne jak i na opcji bootowania nand

 

Bardzo proszę o wskazówki pomoc może być na gg facebook co kol wiek bo w chwili obecnej chciałbym sobie ustawić na tnk hd i żeby mi to śmigało :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

a wiec tak dokładnie pobrałem to z stąd http://openpli.xunil.pl/index.php/Pobierz_%E2%86%92_Graterlia_OS_Image

 

zrobiłem według poradnika na tej samej stronie aby uruchomić na usb

 

problemów mam sporo ponieważ sprzęt miał jakieś konfiguracje ale chciałem zrobić po swojemu

 

zainstalować na usb bo na nand jest mało miejsca na pluginy

 

sformatować hdd ale tez nie wiem jak ponieważ jak robiłem graterlia na usb system dysku nie jest na Linux tylko jakieś inne były 3 różne opisane

 

teraz problem jest taki ze długo stoi na napisie start fs test i na nand zawiesza się na telnet :/ ręce mi opadają

 

czytam różne fora staram sie robić wedle opisu aczkolwiek nie zawsze to wychodzi :/

 

dziękuje za wyrozumiałość

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

kazda pomoc jest dobra chętnie skorzystam chodzi mi o to zeby bylo na usb bo na tym nand to kiepsko to wyglada teraz zawiesza mi sie dekoder na telnecie

jest opcja by wgrac na usb system poza dekoderem z pozycji PC ??

 

a jak ogarnąc ten hdd aby był jak z fabryki nie "po kims" ??

 

[warning]Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

system wstał mam tylko webif

i teram mam pytanie

czy najlepiej w tym momencie sformatować dysk twardy  czy format i instalacja pluginów nie mają ze sobą nic wspólnego ?

 

ewentualnie jak wykonać format dysku ?

 

 

a wiec ta przy próbie instalacji oscama mam bląd

check_data_files_clashes packace oscam-webif wants to instal file /etc/init.d/softcam

check_data_files_clashes packace oscam-webif wants to instal file /usr/bin/oscam

opkg_instal_cmd : cannot instal package oscam-webif :/

 

 

do oscama mogę się już zalogować przez www :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

Ok mam liste kanałów tv działa tylko na wczesniejszym sofcie jakoś udało mi się uruchomić orginalną liste nc+ taką jak mam na seryjnym dekoderze wiecie jak to zrobić ?

 

[warning]Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

 31        0      61440 mtdblock0
 31        1       4096 mtdblock1
  8        0  244198584 sda
  8        1  244196352 sda1
  8       16    3913696 sdb
  8       17    1048576 sdb1

 

/dev/sda1: LABEL="records" UUID="a74b0914-059b-4950-a0b0-ef77362c453d" TYPE="ext3" PARTUUID="54be9cd9-01"
/dev/sdb1: LABEL="rootfs" UUID="17d61212-0328-4362-a80f-d76ef09cc70a" TYPE="ext3" PARTUUID="2e651255-01"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on / type ext3 (rw,relatime,errors=continue,user_xattr,data=writeback)
proc on /proc type proc (rw,relatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
tmpfs on /ram type tmpfs (rw,relatime)
/dev/root on /dev.static type ext3 (rw,relatime,errors=continue,user_xattr,data=writeback)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,relatime)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,gid=5,mode=620)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,relatime)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,relatime)
/dev/sda1 on /hdd type ext3 (rw,noatime,nodiratime,errors=continue,user_xattr,data=writeback)
automount(pid1102) on /autofs type autofs (rw,relatime,fd=4,pgrp=1102,timeout=5,minproto=2,maxproto=4,indirect)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzislaw22

żeby mieć całkowicie wyczyszczony dysk wykonaj w terminalu co poniżej:

umount /hdd
mkfs.exts3 /dev/sda1 -L records
sync

Partycja zostanie sformatowana, więc wszystkie dane znikną. Po restarcie będziesz mógł używać dysku do nagrywania czy co tam będziesz chcieć.

I na tym kończy się moja rola. Co do innych problemów (listy, oscam) ktoś inny musi Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

Dziekuję Panowie za poświecony czas i przepraszam za dręczące pytania. Jak narazie wszytko śmiga. Jest jeszcze sprawa oscama i jego konfiguracji. Jeżeli znajdzie się pomocna dusza proszę o porady.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...