Skocz do zawartości

Miraclebox - egami - wyświetlacz


Gość ryrzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dział "Piszta co chceta" to mam nadzieję, że nie podpadnę a i może ktoś odpowie :)

 

Wpadł mi w łapki Miraclebox Premium Twin+. Muszę przyznać, że rakieta :) Wgrałem najbardziej popularny image czyli EGAMI. W sumie to większość ustawień podobna do GOS (bo jakby miało być inaczej przy bazie OpenPli :) ), ale mam problem z ustawieniamy wyświetlacza na przednim paneli. W GOS opcji jest multum a tutaj jedynie podstawowe i wyświetla jedynie nazwę kanału, a chciałbym podobnie jak w GOS mieć przewijaną nazwe - epg - godzina. Czy w GOS jest to osobnym pluginem i można jakoś to uruchomić na moim mipselku ?

 

BTW Przydały by się obrazy GOS dla mipseli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście też nie mam zboczenia (wideofil? :P ) i nie widzę takich różnic :) Ale jeśli chodzi o prędkość działania to kosmos :) na UHD było lepiej niż na nboxie, ale to .... to przepaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wyobrażam sobie, że może to działać jeszcze szybciej niż teraz mam :D naciskasz i jest :) zero czekania.

Druga sprawa, dla kogoś kto miał cały czas nboxy to mipsele 2x7xxMHz to już będzie rakieta :)

 

Mógłby Tux testowo coś dla mipselków skompilować :P :P jednak przyzywczajenia pozostają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie... bałagan w ustawieniach... wszystko jakoś nieskładnie porozwalane. W sumie to wszystko poza wyświetlaczem już ustawiłem, ale trochę czasu mi to zajęło. Poza tym nie mam zastrzeżeń puki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, teraz jak już sobie poustawiałem to na pewno nie będę nic zmieniał, nie ma sensu :) Jedynie ten VFD i jestem szczęśliwy :)


Scalono wiadomość: [time]1465716917[/time]

Wracając do tematu, ustawienia vfd są w pliku /usr/share/enigma2/display/skin_display.xml

Datę w standby dodałem, nie było to specjalnie trudne:

 

<!-- standby -->
<screen name="StandbySummary" position="0,0" size="132,64">
	<widget source="global.CurrentTime" render="Label" position="0,0" size="120,64" font="Regular;48" halign="center" valign="center">
     <convert type="ClockToText">Format:%H:%M %d/%m/%y</convert>
	</widget>
	<widget source="session.RecordState" render="FixedLabel" position="0,4" zPosition="1" size="120,64" text=" ">
		<convert type="ConfigEntryTest">config.usage.blinking_display_clock_during_recording,True,CheckSourceBoolean</convert>
		<convert type="ConditionalShowHide">Blink</convert>
	</widget>
</screen>

 

ale już dodać więcej info do wyświetlanej nazwy programu to nie potrafię :P może jakieś sugestie ? oryginalnie wygląda to tak:

 

<!-- main-->
<screen name="InfoBarSummary" position="0,0" size="132,64">
	<widget source="session.CurrentService" render="Label" position="0,0" size="120,25" halign="left" noWrap="1" >
		<convert type="ServiceName">NameOnly</convert>
	</widget>
	<widget source="session.RecordState" render="FixedLabel" text=" " position="0,30" zPosition="1" size="120,34">
		<convert type="ConfigEntryTest">config.usage.blinking_display_clock_during_recording,True,CheckSourceBoolean</convert>
		<convert type="ConditionalShowHide">Blink</convert>
	</widget>
</screen>

<!-- channelselection-->
<screen name="ChannelSelection_summary" position="0,0" size="132,64">
	<widget source="parent.ServiceEvent" render="Label" position="0,0" size="120,25" halign="left" noWrap="1" >
		<convert type="ServiceName">Name</convert>
	</widget>
</screen>
<screen name="NumberZap_summary" position="0,0" size="132,64">
	<widget source="parent.number_summary" render="Label" position="0,0" size="132,64" halign="left" noWrap="1" />
</screen>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, info z epg dziala z opcji:

 

		<widget source="session.Event_Now" render="Label" position="0,0" size="120,25" >
		<convert type="EventName">Name</convert>
	</widget>

 

tylko teraz naklada sie to na nazwe kanału :P tzn nie ma tej info, jak to posklejać żeby leciało jedno za drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...