Skocz do zawartości

Zmiana funkcji przycisku PLAY w liście nagrań. Jak?


deemax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt Graterlia za stworzenie tego softu. Po wielu przejściach z softami PKT i starszmi OpenPli doszedłem do takiego etapu, że byłem w stanie zainstalować sobie Graterlię na pendrive, skonfigurować Oscam i cieszyć się z w pełni stabilnego softu  8) Wszystko jest extra, płynnie i przewidywalnie poza jednym małym szczegółem a mianowicie przycisk PLAY w liście nagrań nie powoduje rozpoczęcia odtwarzania wybranego pliku a jedynie otwarcie okna Wybierz ścieżkę do nagrania. Czy można zmienić przypisanie funkcji do tego klawisza? Próbowałem edycji keymap.xml ale bez skutku.

 

Pozdrawiam,

K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deemax: Da się to zrobić, ale nie jestem pewny z jak daleko idącymi skutkami ubocznymi. Dodaj sobie taki wpis w odpowiedniej sekcji:

 

	<map context="OkCancelActions">
	<key id="KEY_PLAY" mapto="ok" flags="m"/>

 



 

@herpoi: A może by zmodyfikować ten fragment do takiej postaci:

 

self["MovieSelectionActions"] = HelpableActionMap(self, "MovieSelectionActions",

{

"contextMenu": (self.doContext, _("Menu")),

"showEventInfo": (self.showEventInformation, _("Show event details")),

"selectMovie": (self.itemSelected, _("Select movie")),

})

 

Wydaje mi się, że powinno zadziałać i umożliwić wpis:

 

        <map context="MovieSelectionActions">
                <key id="KEY_PLAY" mapto="selectMovie" flags="m"/>

 

Przyznaję, że nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja najprawdopodobniej zadziała, ale możliwe są pewne niekontrolowane interakcje w innych miejscach, bo PLAY stanie nam się w pewnych okolicznościach klawiszem OK.

 

Opcja druga jest do zrealizowana, ale w trochę innej formie. Zrobię tak, że krótkie naciśnięcie PLAY na liście nagrań spowoduje odtworzenie nagrania, długie naciśnięcie PLAY pokaże listę ścieżek. Dodatkowo trzeba będzie w lircd wprowadzić longa dla klawisza PLAY.

 

EDIT:

Tutaj jest zmiana: https://github.com/herpoi/GraterliaOS-OpenPLi/commit/a1dc957b021449e3bee2972622250f972aef317f

 

Konieczna jest jeszcze modyfikacja lircd-multiRC.conf (plik w załączniku), żeby działał PLAY long. W OPKG zmiana pojawi sie przy najbliższej aktualizacji.

lircd_multi-RC.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja działa na pewno - włączyłem u siebie zanim napisałem. Póki co nie spotkałem "skutków ubocznych", ale mało klawisza "PLAY" używam.

 

Drugie rozwiązanie w wersji @herpoi przy okazji nie gubi jednej z funkcji, jak moja propozycja :)

 

PS.

(...) żeby działał PLAY long.(...)

 

Tak co jakiś czas kolejny klawisz dostaje "LONG", może by od razu wszystkim taką funkcjonalność przypisać? Poza numerkami ... albo może im też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...