Skocz do zawartości

samoistne uruchamianie się dysku w bsla


Gość bzzb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa tunery: bzzb i bsla.

Z bzzb przeniosłem system (graterlia) za pomoca pluginu backup do bsla. Także konfiguracja na obu jest taka sama. Oba tunery startują z penów.

W bsla występuje problem z samoistnym włączaniem się dysku. Gdy wybiorę np.: wyświetla pluginy, czy chcę wyświetlić listę kanałów to najpierw uruchamia mi się spinner, a później startuje dysk.

Jego uśpienie mam ustawione na 5 min i po takim czasie zatrzymuję się on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość socket99

Po uśpieniu dysku warto go jeszcze odmontować "umount /hdd" Po tej operacji dysk się nie obudzi. Trzeba poustawiać tak konfigi, żeby nie korzystały ze ścieżek do hdd. Np. epg.dat przenieść do /root lub /tmp . Najlepiej do BSLA wpiąć pena na usb 3.0 do takich rzeczy jak swap, duże pluginy, pikony, buforowanie streamów, a hdd używać do większych plików i nagrań, kiedy nam jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dysk się wzbudził, system musi coś od niego chcieć. Wywal wszystkie wtyczki, sprawdź, jak masz skonfigurowane pikony, sprawdź czy na dysku nie masz jakiś katalogów, jak np picons, które niby nieużywane, jednak mogą wpływać na działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę dopnę się do tematu ...

 

jak uruchomić SWAP ?

 

pendrive wsadzony, stworzone 3 partycje ..

1 - Primary 512 (pusta -83)

2 - Primary 512 (SWAP- 82)

3 - Primary reszta pendrive na różne dane pikony, epg itp. ( 83 )

 

restart nboxa ale w info o pamięci jest SWAP 0 0 0 czy nie widzi nie używa ....

 

coś dodatkowo trzeba zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dysk znajduje pod sda1, a w systemie mam ustawione mapuj /hdd do sdb1. A sdb1 to pen, z którego startuje tuner. Pomimo zmiany na sda1, po restarcie i tak pamięta ustawienia z przed zmiany.


Scalono wiadomość: [time]1459026261[/time]

Na dysku mam katalog movie na nagrywane filmy. Dysk udało mi się na stałe zamontować do hdd. Usunolem pluginy, a mimo to dysk startuje przy uruchomieniu wyświetlania wtyczek lub menagera opkg. Przypomnę, że system startuje z pena.

 

Dzisiaj testowałem i konfigurowalem tuner. Dysk raz uruchomił mi się bez przyczyny. Zdarzyło się też, że wystartował przy przelaczeniu kanału.

Ma nadana nazwę "records" i system wykrywa go jako sda1. Może go sformatowac? Jaki system plików mu nadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość misiu2000

Mój tuner od dawna stoi na Graterlia. Ale dopiero teraz zauważyłem, że dysk faktycznie się wybudza bez powodu, np. wchodząc w pluginy.

Dysk mam na ext3 i słychać jak startuje nawet jak jest odmontowany.

Wczoraj wgrałem system od nowa (najnowszą wersję) i przy wejściu w pluginy odrazu dysk uruchomił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem... dysk notorycznie sam się uruchamia podczas oglądania. średnio co 1-2 min i od razu się usypia  (bo jest ustawione na 5s). Jest to strasznie denerwujące szczególnie wieczorem jak tv chodzi dość cicho. Nagle buczenie dysku... Najlepsze jest to że tak samo się dzieje jak tuner jest w standby. Może nie jest to co 1-2 min a bardziej co 15-20 min ale tak czy siak jest to bardzo denerwujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...