Skocz do zawartości

Jak wyłączyć napisy z planszy RADIOwej?


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawic aby na planszy radiowej nie wyswietlały się napisy o nadawanej audycji?

Czy może ktos miły tutaj mi podpowie jak to zrobić?

Ponieważ (chyba) nie ma takiej opcji w Setup'ie więc może jakies pliki konfiguracyjne lub python'owe wyedytowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez "pasek info" rozumiesz "infobar" to mamy na mysli różne rzeczy.

Już mam "Ukrywanie listy wyboru kanałów w trybie radio" w "Interfejs GUI" włączone na "yes" i problem polega na informacji EPG pokazującej się w górnej połówce ekranu, najczęsciej autora i tytuł co jest własnie grane (wielkie litery ("capitals") w kolorze żółtym)

 

Więc ten screenshot co załączyłes jest taki pusty do czasu kiedy kiedy nadawca zaczyna wysyłac EPG.

Po prostu mnie osobiscie ta informacja rozdrażnia, a przecież chcę relaksu kiedy słucham muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s: To nie EPG a RDS. Poszukaj w skórce "RdsInfo" i podobnych. Całych "screenów" nie usuwaj, bo to zwykle kończy się GSem, ale widżety możesz usunąć.

 

BTW: Gdybyś tak od razu pisał jaśniej, a szczególnie precyzował jaki nadawca, czyli na jakim kanale, to byłoby łatwiej się dogadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s: To nie EPG a RDS. Poszukaj w skórce "RdsInfo" i podobnych. Całych "screenów" nie usuwaj, bo to zwykle kończy się GSem, ale widżety możesz usunąć.

Wielkie dzięki! Po wywaleniu dwóch widget'ów z rdsinfo w tytule już mam planszę /usr/local/share/enigma2/radio.mvi wyswietloną bez żadnych bzdurnych napisów :)

Rzecz jasna radio.mvi podstawione własne z łaadnym pejzażem :)

 

Przy okazji, przadałoby się zrobic plugin który by zmieniał radio.mvi na zasadzie "slideshow", a przecież to łatwe bo wystarczy modyfikowac linka z    /usr/local/share/enigma2/radio.mvi -> rzeczywistych obrazków z jakiegos katalogu... (np. na penie)

A także odswieżenie po zmianie linka - jak toto wywołac?

 

Wlasciwie wystarczy chyba skrypt bash'a... jak sądzicie?

 

precyzował jaki nadawca, czyli na jakim kanale

A to bardzo różnie, kanałów radiowych na satelice jest od groma! Wrażenie mozna miec że trochę nie doceniają twórcy gos i innych systemów na dekodery tego bogactwa (w sensie pełnej obsługi audycji radiowych) - przykład: nagrywanie w postaci plików TS i potem cięężkie ich odtwarzanie. Aż prosi się o teorie spskowe że to w interesie lobby "antypirackiego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w skórce jest użyty epixmap, to nie ma tak łatwo, musisz napisać sobie własny renderer, bo pli trzyma w pamięci raz załadowany i zdekodowany obrazek i do momentu restartu systemu będzie z niego korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd! Jak widzę, po "ręcznym" skopiowaniu innego obrazka wystarczy zmienić kanał (radiowy) żeby obraz zaktualizował się na ekranie.

 

A w skórce mam cos takiego na przykład:

<screen backgroundColor="transpBlack" flags="wfNoBorder" name="Volume" position="-1184,-240" size="1,1" title="Volume" zPosition="1">
    <widget name="Volume" orientation="orBottomToTop" pixmap="PDYLOI-HD/infobar/volumeslider.png" position="0,0" size="25,200" transparent="1" zPosition="1" />
    <ePixmap alphatest="on" pixmap="PDYLOI-HD/infobar/vol_box.png" position="-5,204" size="35,24" zPosition="4" />
  </screen>
  
  <screen backgroundColor="transparent" flags="wfNoBorder" name="Mute" position="1198,20" size="45,45" title="Mute" zPosition="10">
    <ePixmap alphatest="on" pixmap="PDYLOI-HD/infobar/mute.png" position="0,0" size="45,45" zPosition="0" />
  </screen>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...